Чоловіче здоров'я - проблема чоловіків і не тільки

Чоловіче здоров'я

Проблема, до якої ми звернемося в цій статті відноситься до розряду делікатних: вона стосується такого особистого поняття, як чоловіче здоров'я. Однак, за словами відомого російського вченого-сексолога І.С. Кона, чоловіче здоров'я - це глобальна проблема, яка не зводиться виключно до дисфункциям сексуального характеру. Зокрема, вчені пов'язують з несприятливою екологією зазначене у багатьох індустріально розвинених країнах погіршення якості сперми, збільшення чоловічого безпліддя і зростання числа таких захворювань, як рак яєчок. За останні 25 років подвоївся ризик цього страшного захворювання у чоловіків від 15 до 45 років. У Росії проблеми чоловічого здоров'я стоять особливо гостро: у нашій країні тривалість життя жінок перевищує чоловічу на 13 років.

Важлива роль в чоловічому образі життя належить сексуальної активності. У суспільній свідомості, і особливо у самосвідомості самих чоловіків, мужність і сексуальність - це майже синоніми. Будь-які розлади сексуальної функції, навіть поза зв'язку з репродукцією та отриманням задоволення, різко знижують чоловіче самоповагу і викликають безліч психологічних труднощів, тим більше, що говорити про це чоловіки в більшості своїй соромляться.

Канадські психологи Богарт і Фішер у 1995 році зіставили рівень сексуальної активності 215 молодих чоловіків (середній вік 19,9 років), включаючи число їх сексуальних партнерок, з результатами психологічного тестування і кількістю виявленого в їхній слині тестостерону. Найважливішою психологічної рисою молодих чоловіків, які ведуть інтенсивне сексуальне життя і мають зв'язки з великою кількістю жінок, виявилася любов до новизни і ризику, фізична привабливість, емоційна розкутість і в слині у них був виявлений підвищений рівень тестостерону.

Що ж означає для чоловіка тестостерон? На думку деяких авторів, це - аванс вічної молодості, виданий природою чоловікам, щоб компенсувати можливу їх спад в боротьбі за місце під сонцем.

Проте сучасний чоловік починає старіти, набувати зайва вага, втрачати м'язи і інтерес до жінок, ледве йому перевалить за 35-40. Чому це відбувається? Сучасна наука запевняє, що набагато більше трьох улюблених речей (дивана, автомобіля і пива - черговість розставте самі) в цьому винен гормон тестостерон. Точніше, його дефіцит - єдиний дефіцит, який повинен хвилювати істинного чоловіка.

Симптоми дефіциту тестостерону можуть бути причиною таких станів:
Загальне погіршення самопочуття, зниження працездатності.
Нервозність, підвищена збудливість, розлад пам'яті.
Безсоння.
Нічна пітливість, гарячі припливи (раптове відчуття жару у всьому тілі).
Зниження швидкості розумових реакцій.
Поява живота, відкладення жиру на грудних залозах, стегнах, сідницях.
Зменшення м'язової маси.
Переломи кінцівок, крихкість кісток.

Тестостерон - основний чоловічий статевий гормон (андроген), виробляється в яєчках. Він визначає вторинні статеві ознаки, регулює функцію статевих органів чоловіка, а також відповідає за підтримання м'язової маси і спалювання жирів. Вироблення тестостерону зростає з початком статевого дозрівання і досягає піку в 25-30 років. Пізніше у здорових чоловіків продукція тестостерону скорочується на 1-2% на рік, до 80 років досягаючи 40% від рівня 25-річного. При підвищеному артеріальному тиску, ішемічної хвороби серця, цукровому діабеті, а також при постійному прийомі різних ліків виникає порочне коло. Ці причини знижують рівень тестостерону більш стрімко, а його зниження ускладнює перебіг хвороб. Занадто раннє або занадто стрімке зниження рівня тестостерону викликає передчасне старіння чоловіка.

Таким чином, своєчасне увагу до рівня тестостерону - це не тільки запорука яскравою і повноцінного сексуального життя, а й активність, успіх у всіх видах діяльності чоловіка.

Разом з тим, навіть чоловіки з нормальним вмістом самого важливого чоловічого гормону в крові не застраховані від другої важливої ​​причини зниження рівня чоловічого самопочуття.

Простатит, а особливо хронічний, вважається одним з найбільш поширених запальних процесів сечостатевих органів: їм страждають близько 73% чоловіків, незалежно від рівня матеріального благополуччя чи інших факторів.

Спектр скарг хворого хронічним простатитом надзвичайно широкий: від порушень статевої функції до нервово-психологічних розладів. Досить часто такі хворі роками оббивають пороги поліклінік, мучачи терапевтів нескінченними скаргами на "болі в спині", "стомлюваність", "болі в області серця" і т.д. Підсумком таких ходінь зазвичай стають діагнози радикуліт, вегето-судинна дистонія, неврози, у той час як справжня причина мук хворого не тільки не встановлюється, але навіть і мови не заходить про обстеження передміхурової залози. При правильно побудованій бесіді з пацієнтом, як правило, виявляються деякі, іноді дуже незначні порушення в статевій сфері.

Жоден чоловік не може вважати себе застрахованим від виникнення хронічного простатиту, не залежно від статевої орієнтації і способу життя. Думка про цю хворобу як про наділі людей ведуть безладне статеве життя і часто хворіють захворюваннями, викликаними інфекціями, що передаються статевим шляхом, абсолютно помилкове, хоча ризик захворіти у них у багато разів вище. Найважливішим фактором у виникненні цього захворювання є застій в передміхуровій залозі, причинами якого можуть бути сидячий спосіб життя, неповна еякуляція при "звичному" статевому акті (позбавленому емоційного забарвлення), нерегулярність статевого життя (під регулярністю розуміється ритм звичний саме для цієї людини), статеві надмірності. Визнана зв'язок розвитку хронічного простатиту з наявністю шкідливих звичок і хронічною інтоксикацією (зловживання нікотином, алкоголем, прийом наркотиків). Допускається можливість розвитку простатиту внаслідок хронічної травми промежини (струси, вібрація) у мотоциклістів і автомобілістів. Нерідко хронічний простатит може привести до формування пухлинного переродження передміхурової залози. Слід зазначити, що одна з найсучасніших теорій походження такої пухлини - гормональна, пов'язана з віковими змінами.

Чи можна попередити проблеми з чоловічим здоров'ям? Якщо вчасно приділяти їм увагу - безумовно, так. Саме з цією метою фахівцями компанії Артлайф був розроблений біоактивні комплекс «Формула чоловіки». Склад цього комплексу позитивно впливає на синтез і баланс чоловічих статевих гормонів і ефективно запобігає розвитку застійних явищ в сечостатевій системі.

формула чоловіка

Вхідні в біоактивні комплекс «Формула чоловіки» екстракти пальми сереноа і Піджеум мають виражений антиестрогенну ефектом і здатні зменшувати гіперплазію передміхурової залози. Доведено, що особливої ​​ефективністю діючі речовини цих екстрактів мають на початковій стадії захворювання. Насіння гарбуза посилюють діурез, сприяють виділенню з організму хлористих солей, позитивно впливають на функцію сечостатевої системи. Петрушка має сечогінну дію, має сприятливим впливом на серцеву діяльність. Активну підтримку чоловічому організму надає оксид цинку, який є джерелом цинку - мікроелемента, необхідного для синтезу і підтримки нормального рівня чоловічих статевих гормонів в будь-якому віці. Застосування біоактивного комплексу «Формула чоловіки» забезпечує активну профілактику порушень в статевій сфері у чоловіків, підтримує здоров'я сечовидільної та сексуальної функцій, захищає від розвитку неврозів на грунті розладу істинно чоловічих функцій, сприяє підтримці інтересу до жінок, до успіху і до повноцінного життя.


У процесі написання статті були використані наступні матеріали:
1. І. С. Кон * «Чоловіче здоров'я і проблеми сексуальності» - доповідь на Всеросійській науковій конференції "Чоловіче здоров'я". (МОЗ РФ, НДІ урології РАМН, Всеросійське товариство урологів) Москва, 19-21 листопада 2003.
2. матеріали сайту www.menstime.ru.
І.С. Кон - найбільший російський сексолог і сексопатолог.

Коментарі

ВВЕРХ