здоровье, артлайф, арт лайф, health, artlife   Мапа сайту Login art life

+38 (067) 6802411 Російський  Український  Англійський     
 Артлайф Україна, Київ
артлайф

Застосування біологічно активної добавки Многолєт фірми АртЛайф у геріатричних хворих в період хірургічного лікування.

Д.І. МАЛІКОВ, Е.А. БОЙКО, Обласна клінічна лікарня, м. Кемерово
За даними зарубіжних авторів, недостатнє харчування істотно погіршує перебіг післяопераційного періоду і обумовлює підвищений ризик ускладнень. С.Р. Jamieson і співавт. (1997) повідомили, що оптимізація харчування хірургічних хворих призводить до поліпшення показників функціонального статусу і якості життя. Важливу роль у механізмах загальної адаптації до операційної травми відіграють процеси окисного метаболізму, багато в чому залежать від надходження антиоксидантів (АТ) з їжею.
Вивчено антиоксидантний статус плазми 122 геріатричних хворих, оперованих з приводу доброякісної гіперплазії передміхурової залози (51%), злоякісних новоутворень нирок (14%), сечового міхура (27%), простати (4%), інших захворювань сечостатевої системи (4%). У плазмі визначалися показники ферментного і неферментного ланок антиоксидантного захисту: активність супероксиддисмутази (СОД) і каталази, концентрація альфа-токоферолу, а також концентрація продуктів ліпопероксидації - ТБК-реактивних продуктів (ТБК-рп). Забір крові проводився безпосередньо перед операцією, на перші, п'яті і десяту добу після операції, вранці натщесерце.
Хворі контрольної групи (41 пацієнт) перебували на звичайному харчовому раціоні. Вихідна концентрація ТБК-рп складе 2,50 ± 0,36 нмоль / мл, активність СОД -21,63 ± 4,21%, каталази - 3,82 ± 1,09%. Характерними змінами в окислювально-антиокислювальної системі плазми з'явилися тенденція до підвищення концентрації ТБК-рп в першу добу після операції на 16%, зменшується до 10-ї доби до 1,06 ± 0,33 нмоль / мл (в 2,4 рази) і поступове зменшення активності ферментних систем. Максимальна активність СОД зареєстрована на п'яту добу - 28,58 ± 4,88% (132% доопераці-онного рівня), до десятих діб активність ферменту знизилася відповідно до 80% вихідного рівня. Активність каталази після операції поступово знизилася на 26%.
Хворі основної групи (81 осіб) додатково до їжі брали біологічно активну добавку Многолєт виробництва компанії Артлайф. Препарат містить рослинний комплекс протизапальної дії, а також натуральні АТ: вітамін С, біофлавоноїди лимона, рутин, кверцетин, убіхінон, глутатіон, СОД, натрію селеніт у фізіологічних дозах.
БАД Арт лайф Многолєт має реєстраційне посвідчення № 002940 центру гігієнічної сертифікації харчової продукції при Інституті харчування РАМН і рекомендована для реалізації населенню. Препарат призначався за 4-5 діб до операції, і після операції з дня призначення дієти № 0 по 2 таблетки 2 рази на день з їжею. Обгрунтуванням застосування БАД такого складу з'явився дефіцит багатьох природних АТ у харчуванні хворих. Так, вивчення фактичного живлення 500 хірургічних хворих, проведене нами в 2001-2002 рр.. на базі Кемеровської обласної клінічної лікарні, виявило глибокий дисбаланс в споживанні природних АТ. На тлі високого рівня споживання вітаміну Е (133%) забезпеченість раціону вітаміном С склала 100%, вітаміном А - 55%, бета-каротином -28% (з урахуванням 50% засвоюваності), марганцем - 80%, цинком - 56%, селеном - 20% від рекомендованих норм споживання. Збагачення харчового раціону хворих аліментарними АТ істотно поліпшило показники системи антиоксидантного захисту організму в післяопераційному періоді. При практично однакових передопераційних показниках в обох групах у хворих основної групи після операції спостерігалося поступове зменшення концентрації ТБК-рп і висока активність ферментів протягом всього післяопераційного періоду. До десяти діб після операції активність СОД склала 26,88 ± 3,36%, в контрольній відповідно - 17,27 ± 2,12%; активність каталази на п'яту після операції добу склала 5,30 ± 1,56% і 3,22 ± 1,46%, на десяту добу 5,01 ± 1,27% і 2,84 ± 0,79%; концентрація ТБК-рп до п'ятого добі в основній групі - 1,67 ± 0,36 нмоль / мл (в контрольної - 2,60 ± 0,57 нмоль / мл), досягнувши статистично достовірних відмінностей (р <0,05 і нижче). Концентрація альфа-токоферолу в плазмі практично не змінювалася до і після операції, істотно не відрізняючись у хворих обох груп. Застосування БАД сприяло зменшенню гостроти запальних процесів після операції.
У контрольній групі післяопераційна лихоманка зареєстрована у 66% хворих при середній температурі 37,6 ± 0,4 тривалістю 4,2 ± 3 дні, в основній - у 33% хворих при середній температурі 37,4 ± 0,3 тривалістю 3,0 ± 1,8 дня. На п'яту добу після операції в загальних аналізах крові у хворих основної групи були відсутні юні форми лейкоцитів, на відміну від контрольної групи, і був менш вираженим паличкоядерних зрушення. До десяти діб ШОЕ було нижче в 1,7 рази (р <0,005), ніж у контрольній групі. Концентрація в плазмі білка «гострої фази» церулоплазміну в контрольній групі збільшилася з 297,8 ± 63,2 до 416,1 ± 104,1 до десятих добі. В основній групі концентрація церулоплазміну не змінювалася (253,4 ± 75,5 і 274,2 ± 81,9 відповідно). До п'ятого добі відмінності в концентрації церулоплазміну у хворих контрольної та основної груп стали статистично достовірні (р <0,05).
Таким чином, застосування БАД АРТ ЛАЙФ Многолєт помітно покращує метаболічні процеси в післяопераційному періоді та обгрунтовано в харчуванні геріатричних хворих хірургічного профілю.

← Звіт про клінічну... Досвід застосування... 
Просмотров: 2150

Додати коментар
Ваше им'я
Текст
Введіть символи, що на зображенні

МІЖХРЕБЦЕВА ГРИЖА

ONLINE КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕВРОЛОГА

ПРОДУКЦІЯ КОМПАНІЇ АРТЛАЙФ

БАД, ВІТАМІНИ, КОСМЕТИКА

ОНЛАЙН ПЕРЕКЛАДАЧ

worldtranslation.org

ONLINE КОНСУЛЬТАЦИЯ НЕВРОЛОГА

продукція артлайф

World translation

   Цей сайт дасть можливість всім хто хоче отримати консультацію фахівця з багаторічним успішним досвідом подолання таких хвороб:
- Міжхребцева грижа диска;
- ДЦП;
- Псоріаз;
- Цукровий діабет;
- Артроз і т. д.
Шульга Микола Володимирович
   Замовлення продуктів Артлайф на території України: БАД: лецитин, котячий кошоть, кальцій; косметика: Probio, Incaps, Functional cosmetics; вітаміни; каши, супи, киселі, цукерки, чай, кава; засоби особистої гігієни: шампунь, бальзам, гель для гоління, зубна паста.
   Професійний переклад з української на англійську мову  текстів різної тематики: медичної, технічної, науково-технічної, юридичної, економічної, літературної; переклад банківської документації , сертифікатів, пісень, медичних препаратів, пісень, віршів, інструкцій по експлуатації, технічної документації, а також локалізація інтернет-ресурсів.

Артлайф - функціональне харчування, вітаміни, БАД, косметика.

© 2011-2019 Artlife company, Inc. All rights reserved.


Є лише один метод зберегти здоров'я - їсти те, чого не хочеться, пити те, що не любиш, і робити те, що не подобається.

Марк Твен