Головна : Новини

Хвороби троянд

, 06:32
0 826

Наш світ - це унікальна і неповторна у своїй різноманітності структура, що об'єднує якоїсь невидимої глобальної взаємозв'язокю величезна кількість живих організмів і територій. Це і люди, і тварини, і рослини і багато чого іншого, відомого і невідомого сучасній науці. Серед усіх цих компонентів одного ланцюга можна завжди знайти певний еталон краси. У людей - це безперечно жінка, серед тварин - напевно, кінь, а серед рослин - квіти, в їх колосальном розмаїтті, і їх безперечна королева троянда, зокрема.

Що таке троянда?

Роза - це не тільки той яскраво червона квітка на міцній "шиповану ніжці", яким більшість з нас за визначенням висловлює свої почуття до оточуючих їх близьким людям. Насправді це цілий вид, що має збірне названня її дикого родича шипшини. Більш того, якщо брати троянду в тому її вигляді, в якому її ментально сприймають люди, то це величезна сукупність сортів, що відрізняються як формою бутона, так і його забарвленням. Частина з цих рослин призначена для вирощування в промислових масштабах з подальшою реалізацією в квіткових магазинах по всьому миру. Інша частина широко використовується як садово-декоративну рослину, стаючи невід'ємним елементів ландшафтних композицій парків, скверів, присадибних ділянок. Природно, такі рослини вимагають певного догляду в періоди розмноження, росту, цвітіння, оскільки, на відміну від своїх диких родичів, вони більш схильні до різних патогеннихим хвороб. Більш докладно про кожну з них можна дізнатися на сайті, а в даній статті ми спробуємо окреслити проблему в загальних рисах.

Класифікація хвороб троянд

Роза, без відповідного догляду стає беззахисною перед шкідниками, навіть незважаючи на все своє зовнішнє досконалість, точно так само, як чолОвеков при всій своїй понад розвиненості, беззахисний перед обличчям величезної кількості захворювань. Розглядаючи все загрозливі трояндам захворювання, їх можна умовно розділити за ступенем впливу на ті, які знижують декоративний ефект (привабливий зовнішній вигляд) троянди, і ті, які реально можуть призвести до її загибелі.
Взагалі, класифікація заахворювань троянд досить об'ємна, що включає більше 270 видів різних грибкових захворювань, а також близько 50 захворювань, причиною яких стають різні комахи (фітофаги). Орієнтовна класифікація хвороб даної рослини виглядає наступним чином:

  • Загальні захворювання. До цієї групи відносяться такі захворювання, як мучністая роса, іржа, різні групи некрозів (опік, некрози кори, всихання гілок і т.д.), сіра і кореневі види гнилі, різні бактеріальні захворювання (рак коріння або стебел), інфекційні вірусні захворювання (смугастість, бронзовість, плямистість і т .буд.), ціла гама плямистостей (песталоція, пороноспороз, рамуляріозу і т.д.);
  • неінфекціонние захворювання. Виникають за рахунок впливу на рослину різних зовнішніх факторів, наприклад, ультрафіолету, часу, нестачі поживних речовин, підвищеної концентрації пестицидів, хлороз;
  • Захворювання, викликані комахами-шкідниками: різними видами попелиці, листоїдів, кліщів, пильщиків, златок і т.д.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ