Головна : Новини

Прослуховування музики в навушниках і слух

, 00:22
0 1184

Молодь з навушниками у вухах на вулицях, зупинках, транспорті, громадських закладах і скрізь, де тільки можна - сьогодні не рідкість ні для кого. Невинне на перший погляд прослуховування музики, насправді, несе в собі приховану загрозу втрати слуху - та ще й у досить молодому віці. Як повідомляє портал : канадський професор, одного разу побачив, скільки молодих людей ходять по вулицях міста в навушниках, був шокований цим і сказав, що за п'ять років у них знизиться слух і вони будуть звертатися до сурдологам. За останніми даними, 1 млн. молодих людей, які щодня слухають цифровий плеєр, звертаються за допомогою до лікарів через погіршення слуху.

Робота в навушниках

Двадцятисемирічний житель Омська Ігор працює системним адміністратором. З навушниками він практично не розлучається.

- Я завжди слухаю музику, тому навушники для мене необхідністю. У транспорті, на вулиці, вдома (не маю можливості поставити собі вдома супер стереосистему, тому що тоді сусіди не будуть спати по ночах) з ними не розлучаюся. Часто і на роботі під настрій слухаю музику і одночасно виконую свою роботу, - каже Ігор. Боюся, звичайно, що слух може погіршитися через це, тому при можливості намагаюся не слухати музику дуже голосно.

Деякі люди користуються навушниками для виконання своїх професійних обов'язків, наприклад:

  • радисти;
  • звукорежисери;
  • диспетчери;
  • діджеї.

 DJ Sweest теж входить в цей список:

- Я працюю в навушниках, але для того, щоб не пошкоджувати, слух треба користуватися дорогими навушниками. Чим дорожче, тим якісніше обладнанням, особливо тоді, коли люди займаються цим професійно. Адже наше здоров'я в наших руках і економити на ньому аж ніяк не слід. Якщо все правильно зробити, то працювати з гучною музикою можна довго, - впевнений DJ SWEEST. До речі, 200 грамів горілки це мінус два децибела. Саме тому я раджу ді-джеям не вживати спиртного на роботі. Якщо ви помічали, п'яні люди голосно розмовляють. Їм здається, що звуку не вистачає, і тому вони накручують його в навушниках. Нерідко після таких гучних вечірок вони погано чують.

Потрібно взагалі купувати навушники?

Перш ніж купувати навушники, зайвий раз подумайте про наслідки такої покупки. І якщо все-таки вирішили зробити це, подбайте, щоб ваше чадо дотримувалася певних правил.

  • По-перше, краще в спокої послухати півгодини улюблену музику, ніж щоб у вуха кричали з навушників під час поїздки в громадському транспорті. До того ж, навіть з етичної точки зору людина, яка їде в "маршрутці або автобусі, голосно слухаючи плеєр, не тільки піддає себе небезпеці втратити слух, але і не поважає оточуючих, вимушених також слушивать дратівливий звук з її навушників;
  • По-друге, людина, яка ходить в навушниках по вулицях міста, теж знаходиться в небезпечній ситуації, тому що паралельно перебуває у двох вимірах: реальному і віртуальному. В такому стані мозок не здатний адекватно сприймати і оцінювати навколишню ситуацію, а тому людина може не почути, як ззаду їде авто. Слухати музику в навушниках на вулиці небезпечно і для здоров'я, і для життя;
  • І ще одне: постійне прослуховування музики рано чи пізно призводить до переконання, що це всього-навсього ненав'язливий фон для марширують. Адже слухати постійне бум-бум - це слухати лише банальний ритм, щоб йти з ним в ногу. Глибоку ж класику Моцарта, Бетховена або Брамса навряд чи можна слухати на ходу.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ