загрузка...
Главная : Новости

Нюанси та особливості видачі довідки за формою 095 у студентам

, 12:32
0 2680

медична довідка форми 095 уНайпоширенішою поважною причиною пропуску занять студентами/учнями є хвороба. І підтвердити це може лише один медичний документ затвердженого зразка, а саме, довідка форми 095 у. Своєрідний аналог лікарняного листа для тих, хто ще не почав свою трудову діяльність. Розглянемо докладніше, кому і в якому випадку він надається. До речі, в Москві оформити медичну довідку 095 у можна тут: http://www.100spravok.com/spravka-095.html.

Вид довідки 095 у затвердили ще в 1980 році, і за всі минулі 37 років він практично не зазнав змін. Це бланк А5 розміру, в шапці якого міститься інформація про коди класифікації і лікувальний заклад, нижче відведено місце для внесення персональної інформації, а в самому кінці передбачені поля для підпису і штампа лікаря.

Одержувачем можуть виступати:

  • Малюки, які відвідують дошкільні установи;
  • Школярі, які отримують середню освіту в комерційних і муніципальних школах, гімназіях;
  • Учні ПТУ і технікумів;
  • Студенти, що навчаються за програмами вищої освіти, незалежно від форми навчання та спеціалізації ВНЗ.

Видається довідка 095 у в наступних випадках:

  • Проходження амбулаторного лікування. У цьому випадку обов'язковим є звернення в самому початку захворювання в поліклініку до дільничного лікаря за місцем проживання. До моменту одужання саме терапевт видає дану довідку. І, звичайно ж, ні про які офіційні документи не може бути й мови, якщо все лікування проводилося на дому без звернення до фахівців, або якщо ви звернулися до лікаря вже після одужання;
  • Знаходження учня в стаціонарі. При цьому документ виписує лікар, який проводив основне лікування. У деяких випадках докладається виписка з історії хвороби і робиться відмітка, чи був контакт з інфікованими хворими;
  • Незалежно від способу лікування, лікар приватної клініки, яка має ліцензію на надання медичних послуг і право видачі лікарняних документів, також зможе видати цю довідку.

На який термін видається?

Основний період, на який оформляється даний документ, становить 10 днів, але в разі необхідності можливе продовження до 14 днів. Дні беруться календарні.

Якщо ж захворювання вимагає ще більш тривалого лікування, то термін буде продовжуватися щоразу на аналогічний період з внесенням відповідних записів в самій довідці, карті хворого і журналі прийому пацієнтів. Максимальний період дії довідки - 30 днів.

У тому випадку, якщо термін захворювання перевищив 14 календарних днів, то необхідно буде підготувати ще й виписку з історії хвороби. Оформляється виписка по формі 027 У.

Що дає довідка пред'явнику?

Надання довідки керівнику навчального закладу дає її пред'явнику ряд переваг:

  • Так, довідка про непрацездатність студента дозволить йому не тільки офіційно закрити прогули, а й бути допущеним до сесії і уникнути відрахування;
  • Батьки дітей, які відвідують дитячі садки на платній основі, цілком можу розраховувати на перерахунок місячної оплати, якщо це передбачено договором;
  • Школярі уникнуть поганих оцінок і навіть можуть отримати звільнення від відвідування фізкультури та інших обов'язкових спортивних заходів на термін до місяця.

Як заповнюється?

Оскільки довідка про хворобу школяра або студента є офіційним медичним документом, то і заповнюється вона відповідно до правил, затверджених Міністерством охорони здоров'я РФ. Обов'язковою умовою є проставлення номера документа, заповнення всіх наявних полів (найменування навчального закладу, в який надається документ, ПІБ і дата народження хворого, коротко назва хвороби і термін звільнення від занять), наявність підпису і штампа медичного фахівця, який видав довідку, печатка самої лікарні або клініки.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 41)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ