загрузка...
Главная : Новости

Шкода і користь холестерину

, 21:54
0 514

холестеринБагато суперечок виникає про шкоду і користь холестерину. А що це за речовина? Холестерин - це жироподібна субстанція, яка виконує в організмі людини певні функції, а значить, є життєво необхідною. Кожна клітинка нашого організму містить його в своїй оболонці. І якщо врахувати, що 60 % мозку - це і є жирова тканина, то стає зрозумілим твердженням вчених що в нервових тканинах багато саме холестерину і що це ж речовина є основою деяких гормонів. Більш детально, про холестерин можна прочитати на сайті: http://k-stolu.com/vred-i-polza-kholesterina-mify-.

Користь холестерину

Багато говорилося що холестерин шкідливий. Більшість людей думають про своє здоров'я саме так і вважають. Вони вважають, що споживання жирів неодмінно призведе до інсульту чи інфаркту, до будь-яких захворювань судин і, що правильне харчування виключає вміст холестерину. З цим можна посперечатися.

Як уже писалося вище, ця речовина життєво необхідна. Завдяки їй синтезується вітамін D, а стінки клітинних мембран стають еластичними. А естроген і тестостерон? Холестерин бере участь у виробленні цих гормонів. Вчені переконані, що організм сам в змозі регулювати кількість холестерину і може виробляти до 75 % від потреб організму в цілому. Якщо враховувати цей факт, то зрозуміло, що тільки четверту частину ми отримуємо ззовні з їжею. А значить, наша їжа повинна містити цей мікроелемент.

Шкода холестерину

Шкідливий не сам холестерин, а його надлишок. Перенасиченість цієї речовини може призвести до утруднення кровотоку в судинах. А все через те, що він прилипає до внутрішніх стінок капілярів, вен, артерій і з часом утворюються атеросклеротичні бляшки. Звуження просвіту в несучих кров судинах призводить до утруднення течії крові. Зловживання тваринними жирами протягом тривалого часу неодмінно призведе до порушення постачання органів киснем. А це інсульт, інфаркт та інші захворювання.

Холестерин і ліпопротеїн

Щоб життєво необхідний холестерин потрапляв в усі наші клітини, він повинен переміщатися. Робиться це за допомогою білкових з'єднань з ліпопротеїнами. Вони бувають високої і низької щільності. Якщо щільність висока, то надлишки холестерину виводяться і формування бляшок на стінках кровоносних судин не відбувається. Тому з'єднання з ліпопротеїнами високої щільності називається «хорошим». Якщо щільність низька, то до ліпопротеїнів прилипає більша кількість холестерину, і при транспортуванні вони осідають на стінках судин з часом зменшуючи просвіт. Таке з'єднання вважається «поганим».

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 53)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ