Главная : Новости

Варикозна хвороба ніг: Що це таке?

, 12:22
0 547

варикозВарикозом називається необоротне розширення поверхневих вен, що є  результатом патологічних змін клапанного апарату і стінок вен і супроводжується порушенням кровотоку.

Це захворювання широко відомо у всьому світі. Найбільшою мірою воно поширене в розвинених країнах, де кожен п'ятий дорослий чоловік має проблеми з венами. Далі ми більш детально поговоримо про причини та прояки цієї хвороби і розповість нам про них головний редактор сайту http://varikoz-omsk.ru/, на якому можна знайти клініку для лікування варикозу в Омську.

У розвитку варикозної хвороби велике значення має спадкова слабкість венозної стінки, однак для початку варикозної хвороби цього мало.

Фактори ризику розвитку варикозу:

 • Спадкова схильність;
 • Вагітність і пологи;
 • Зайва вага;
 • Прийом гормональних контрацептивів;
 • Спосіб життя:
 1. Робота, пов'язана з підйомом важких вантажів або тривалим нерухомим перебуванням стоячи або сидячи (продавці, перукарі, офіціанти, лікарі-хірурги, вчителі, водії, офісні працівники і т. д.). Сюди слід віднести і, так зване, сидіння "нога на ногу", при якому перетискаються вени;
 2. Носіння високого каблука, при якому відбувається постійне напруження м'язів гомілки і порушується правильна циркуляція крові, і взуття, яке тісно облягає гомілку;
 3. Носіння тісної білизни, корсета, занадто обтягуючих джинсів, тугого пояса;
 4. Особливості харчування. Знижене вживання фруктів і овочів, яке призводить до дефіциту рослинних волокон, які, в свою чергу, потрібні для відновлення венозної стінки, а також до хронічних запорів, що призводить до тривалого підвищення внутрішньочеревного тиску, що теж є фактором виникнення варикозу;
 5. Куріння;
 6. Тривала дія підвищеної температури навколишнього середовища (перебування на сонці, часте відвідування солярію, прийом гарячих ванн, відвідування саун, турецьких лазень).

Прояви варикозу

На перших стадіях захворювання багатьох турбує тільки естетична сторона питання, люди помічають косметичний недолік. Однак якщо вени не огляне флеболог, варикоз буде безперешкодно прогресувати.

Варикозна хвороба проявляється такими зовнішніми ознаками, як здуттям підшкірних вен. Вени стають звитими, потовщеними, утворюються варикозні вузли, схожі на "грона винограду". У хворих можуть з'являтися ускладнення (кровотечі, трофічні виразки, тромбофлебіт), які значно впливають якість життя і навіть представляють для нього небезпеку. Саме тому варикозне розширення вен не можна залишати без уваги.

Висновки

Щоб уникнути небажаних наслідків варикозу, періодично самостійно обстежуйте свої ноги. Перші ознаки варикозу - це поява невеликих судинних «зірочок» і потовщення (виділення) вен невеликого розміру (1-3 мм завтовшки). На більш пізніх стадіях у хворих з'являються набряки, важкість і постійні болі в ногах.

Не варто запускати варикозне розширення вен. У найкоротші терміни звертайтеся до лікаря-хірурга, флеболога, судинного хірурга при перших ознаках хвороби. Чим раніше ви отримаєте консультацію і пройдете повноцінне обстеження (УЗД вен та інші), тим швидше і простіше буде лікування і одужання.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 42)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ