Главная : Новости

Як зберегти тепло в будинку - теплоізоляція стін?

, 10:21
28 800
теплоізоляція стін

Теплоізоляція відіграє величезну роль при будівництві будь-якого житлового будинку. Вона потрібна і на етапі зведення фундаменту, і на покрівлі, але ще більше значення у зменшенні втрат тепла належить утепленню стін. Ця процедура забезпечує 50-70% економії тепла. Якісна теплоізоляція стін будинку, крім основного призначення, дозволяє влітку зберегти прохолоду у приміщеннях. Якісне утеплення фасадів виконує компанія Фасад-Профі.

Три основні види теплоізоляції

Розглянемо основні варіанти монтажу теплоізоляції стін. Вони поділяються на три основні види: теплоізоляційний матеріал встановлюється із зовнішнього боку стіни, усередині самої стіни та з внутрішньої сторони. Проаналізуємо послідовно перелічені варіанти.

Зовнішнє утеплення

Зовнішня теплоізоляція перешкоджає промерзанню стін у зимовий період. Тому вона має пріоритет перед внутрішньою. Для зовнішньої теплоізоляції застосовуються полістирольні пінопласти, цементно-фібролітові плити, мінераловатні плити та інші теплоізоляційні матеріали.

При зовнішньому утепленні тепло акумулюється у стіні, що дозволяє взимку зберігати необхідну температуру. Влітку ж зовнішня теплоізоляція затримує в приміщенні прохолоду. Однак такий монтаж теплоізоляції вимагає захистити теплоізоляційний шар спеціальним покриттям від атмосферних та механічних пошкоджень.

Утеплювач усередині стіни

Усередині стіни утеплювач встановлюється у процесі будівництва нової будівлі. У цьому випадку утеплювач кріпиться на зовнішній поверхні стіни, після чого його покривають додатковим шаром облицювання. Даний варіант має наслідком збільшення товщини всієї конструкції і, відповідно, посилення фундаменту.

Внутрішнє утеплення

Установка теплоізоляції з внутрішньої сторони стіни не залежить від сезону та погодних умов. Допустимо використання будь-якого оздоблювального матеріалу, що надає приміщенню естетичну індивідуальність. При цьому, однак, доведеться змиритися з деяким зменшенням корисної площі приміщення.

Теплоізоляції потребують і самі опалювальні системи. Якісна теплоізоляція опалення може максимально зменшити втрати тепла, підвищуючи тим самим економічні параметри експлуатації опалювальних систем.

Якісний теплоізоляційний матеріал для опалювальних систем характеризується високою вологостійкістю, хімічною стійкістю та гідростійкістю. Останній параметр надзвичайно важливий при підземному прокладанні труб. Теплоізоляційним матеріалам властивий мінімальний коефіцієнт теплопровідності.

До матеріалів, що відповідають перерахованим вимогам, слід віднести пінополіуретан, пінополіетилен, базальтові мати і чимало інших сучасних матеріалів. Якісні теплоізоляційні матеріали захищають від корозії і мають достатню акустичну ізоляцію. Правильно підібрані матеріали гарантують безперебійну, довгострокову службу систем опалення. 

Економічні показники димоходів залежить від тяги. Тобто від розрядження в пічній трубі, що дозволяє виводити продукти згоряння, забезпечуючи одночасно надходження в топку свіжого повітря для підтримки горіння. Забезпечується потяг різницею у питомій вазі продуктів згоряння та важчого холодного зовнішнього повітря. Зростання цієї різниці збільшує тягу.

Для прискорення прогріву труби та зниження інтенсивності утворення конденсату проводиться теплоізоляція димоходів. Дана технологічна процедура підвищує безпеку не тільки димаря як такого, а й будинку загалом. Теплоізоляція труби димоходу оберігає елементи конструкцій, що знаходяться поруч, від самозаймання.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 67)

Читайте также:


ВВЕРХ