Главная : Новости

Як жити з трахеостомою?

, 17:48
63 676
трахеостома

Одному з ваших близьких належить трахеостомія, і ви дещо пригнічені? У чому полягає це втручання? Які ризики? Як після цього повернутися до нормального життя? Ми пропонуємо вам практичні поради, як впоратися з цією хірургічною операцією. На https://labex.in.ua ви можете придбати електронну гортань.

Що таке трахеостомія?

Трахеотомією називають як хірургічне втручання, що полягає в розтині потерпілого на рівні трахеї, на передній поверхні шиї, так і назву, що дана зробленому розтину. Трубка, звана канюлею, вставляється для створення проходу і поліпшення спонтанної вентиляції. Ця операція полегшує надходження повітря в легені, що допомагає пацієнтові краще дихати.

Трахеостомія - далеко не тривіальна хірургічна процедура... Тимчасова або постійна, вона показана деяким пацієнтам для запобігання або лікування дихальної недостатності.

Трахеотомія відповідає хірургічному розтину трахеї через розріз, розташований на рівні середньої частини шиї, в який вводиться трахеостомічна трубка. Мета полягає в тому, щоб обійти верхні дихальні шляхи, тимчасово або назавжди виведені з ладу, щоб полегшити дихання, яке тепер здійснюється через трахею, а не через ніс і рот. Таким чином, трахеотомія може бути тимчасовою або постійною.

У яких випадках рекомендується трахеостомія?

Це пацієнти, які, як правило, страждають на тяжкі респіраторні захворювання, тобто в яких дихальні шляхи звужені або заблоковані, або страждають на ураження порожнини рота і гортані. Це має місце, наприклад, у людей із нервово-м'язовими захворюваннями або при діагностованому раку горла чи гортані.

Трахеотомія і використання мови

Спочатку пацієнт повинен звикнути до такого чужорідного тіла, як канюля, і необхідні коригування для синхронізації фонації та дихання. Через кілька днів після операції пацієнт, як правило, відновлює здатність говорити після того, як налаштував своє дихання на силу і якість свого голосу.

Коли людина з трахеостомою не може нормально говорити, можуть бути призначені заняття з логопедом або застосовуватися штучна гортань.

Штучна гортань

Зовнішній електронний голосовий протез призначений для тих, хто переніс ларингоектомію і не зміг освоїти оральний або трахеостравохідний голос або чекає на них. Його також можуть використовувати пацієнти з вираженою дисфонією або навіть глухі пацієнти. Звук, що забезпечується апаратом, передається в ротоглоткову порожнину завдяки черезшкірній вібрації шляхом прикладання вібруючої мембрани протеза до шкіри шиї або під підборіддям. Звук артикулюється під час розмови, висота відтвореного голосу задається пристроєм.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
3 (голосов: 54)

Читайте также:


ВВЕРХ