Ратавальнікі Житомирщины занялі першае месца ў спаборніцтвах па міні-футболе

Жытомірскія пажарныя заўсёды славіліся не толькі прафесійнымі навыкамі, а і добрай фізічнай падрыхтоўкай. Толькі добра фізічна падрыхтаваны выратавальнік здольны выйсці пераможцам у барацьбе са стыхіяй, упэўнена і пісьменна ліквідаваць надзвычайную сітуацыю, не спыняючыся ні перэд чым, і нават з рызыкай для жыцця. Ужо не першы год каманда Упраўлення ДСНС ў Жытомірскай вобласці ўдзельнічае ў Спартакіядзе фізкультурна-спартыўнага таварыства « Дынама ». У гэтым годзе яна пачалася 25 лютага чэмпіянатамі па шахматах і футзале. У фінале абласных спаборніцтваў па міні-футболе паміж сілавымі структурамі прынялі ўдзел 16 каманд.З пачатку іх падзялілі на чатыры групы. У фінальную частак выйшлі пераможцы груп – гэта каманды ратавальнікаў, памежнікаў, праваахоўнікаў і мытнай службы. Першы матч пажарныя згулялі з камандай мытнікаў. У выніку ўпартай барацьбы ратавальнікі перамаглі з лікам 3: 1. У наступным фінальным паядынку з гульцамі УМВД зборная выратавальнагакаў таксама атрымала перамогу з лікам 1: 0. Таксама ў гэты дзень, у рамках Спартакіяды 2015 ФСО « « Дынама », адбыўся турнір па шахматах. Ратавальнікі паказалі добрыя вынікі і занялі чацвёртае месца. У канцы спаборніцтваў ўдзельнікі падзякавалі адзін аднаго за добрую гульню і дамовіліся аб сустрэчы ў наступным годзе. Для нас ужо стала традыцыяй браці ўдзел у гэтых спаборніцтвах. Кожны год мы адчайна змагаемся за 1 месца ў агульным выніку. Як заўсёды, хлопцы паказалі выдатную гульню. Я асабіста сачу за кожным матчам і шчыра радуюся ўсім новых перамог – пракаментаваў часова выконваючы абавязкі ’ звязка начальніка Упраўлення ДСНС ў Жытомірскай вобласці Васіль Кучыні. У ДСНС у Житомирський вобласці