У Львоўскай вобласці червоноградские спартсмены прынялі ўдзел у турніры па лёгкай атлетыцы памяці Яраслава Цягнібок

Червоноградские юныя лёгкаатлеты 26 лютага 2015 г. прынялі ўдзел у ХV Усеўкраінскім турніры па лёгкай атлетыцы памяці Яраслава Цягнібок, які праходзіць у Львове. Пры садзейнічанні Червоноградского арганізацыі ВА " Свабода " восем атлетаў, выхаванцаў трэнера Аксаны Хамяк, прадстаўлялі свой горад у чатырох дысцыплінах: скачкі ў даўжыню, скачкі ў вышыню, бег на 60 м і 200 м. У юнацкай катэгорыі першае месца ў скачках у вышыню заняла червоноградка Вольга Вашчук. Другое месца ў той жа дысцыпліне падзялілі Наталля Гіра і Таццяна Саладуха. У юнацкай катэгорыі Стрыібках у даўжыню першае месца заняла Вікторыя Хамула, а другое - Анастасія Шабля. Ў дарослай катэгорыі прызавое трэцяе месца ў скачках у вышыню заняла юная червоноградка Ганна Гіра. На гэтых спартыўных спаборніцтвах Тэрнопальскай педагагічны універсітэт ўяўляла член Червоноградского мясцовай арганізацыі ВА " Свабода ", выхаванка червоноградскогой ДЮСШ № 1 Юля Борутам, якая заняла трэцяе прызавое месца ў скачках у даўжыню. &Quot; Нам вельмі прыемна, што сумеснымі намаганнямі з трэнерамі червоноградских дзіцяча-юнацкіх спартыўных школ нам атрымоўваецца прыцягнуць моладзь і прыцягнуць іх да спорту. Вынікі спартыўных спаборніцтваў даказваюць - старанні не марныя. Аднак наша задача прышчыкнуць юным чэмпіёнам та прызёрам не толькі псіхалогію спартсмена-пераможцы, але і псіхалогію ўкраінскім-пераможцы, здольнага змагацца і перамагаць, а не ныць і падпісваць зневажальныя дамоўленасці, якія супярэчаць вечным імкненнем Украінская да свабоды і незалежнасці ", - адзначыў старшыня Червоноградского гарадской арганізацыі ВА " Свабода & quot ; Тарас Старадуб. Пру гэтым паведамілі ў прэс-службе Львоўскай абласной арганізацыі ВА " Свабода "