За тыдзень спартсмены Вінніцкай прынялі ўдзел у 14 ўсеўкраінскі спаборніцтвах і ў адных - міжнародных

У перыяд з 23 лютага па 1 сакавіка гэтага года праведзена 10 абласных спаборніцтваў, спартсмены Вінніцкай прынялі ўдзел у 14 усерасійскіх і 1 міжнародным мерапрыемствах. Пра гэта паведаміў начальнік упраўлення па справах сям'і, моладзі і спорту Сяргей Чарняўскіпадчас апаратнага нарады ў старшыні аблдзяржадміністрацыі. Значных дасягненняў спартсмены дасягнулі на спаборніцтвах Усеўкраінскага ўзроўню. Так, 26 лютага ў Львове завяршыўся чэмпіянат Украіны па кулявой стральбе ў памяшканні. Чэмпіёнам спаборніцтваў стаў винничанин Павел Крепостняк. У гэты ж дзень у г .. Ваўкавыск фінішаваў чэмпіянат Украіны па класічным шахматах сярод юныАківа і дзяўчат да 14 гадоў. Сярэбраную ўзнагароду заваяваў винничанин Віктар Матвиишен. З 24-28 лютага ў. Чарнігаў быў праведзены Кубак Украіны па цяжкай атлетыцы. Срэбным прызёрам спаборніцтваў стала спартсменка з Томашполь Каханне Кураченко. У гэты час у Ужгарадзе адбыўся чэмпіянат Украіны па валейболе «Дзіцячая ліга» сярод юнакоў 2000-2001 гадоў нараджэння. Зборна каманда вобласці заняла 3 месца. А ў г .. Луцк адбыўся чэмпіянат Украіны па валейболе «Дзіцячая ліга» сярод дзяўчат 2000-2001 гадоў нараджэння. Зборная каманда вобласці заняла 2 месца. Абедзве каманды будуць удзельнічаць у фінальнай частцы спаборніцтваў. У апошнія дні лютага ў Харкаве быў праведзены чарговы тур чэмпіянату Украіны па валейболе сярод мужчынскіх даОманд супер-лігі. Каманда ВК «Ваўкавыск» двойчы саступіла камандзе "Юракадемия» з г .. ХАКР і займае трэцяе месца з 7 каманд, якія ўдзельнічаюць у спаборніцтвах. З 27.02-01.03.2015 ў Львове быў праведзены чэмпіянат Украіны па барацьбе самба сярод мужчын і жанчын. Залаты медаль спаборніцтваў заваяваў Дзмітрый Стременовський, а трэцяе месца заняла Лілія Кавнийчук. Зпортсмены прадстаўлялі Вінніцкую і з м. Ладыжин і ўпершыню выканалі нарматыў майстра спорту Украіны. Першага сакавіка ў. Вінаградаў Закарпацкай вобласці завяршыўся занальны чэмпіянат Украіны (заходняя зона) па грэка-рымскай барацьбе. Ад Вінніцкай вобласці прынялі ўдзел 18 спартсменаў, 15 з іх заваявалі права ўдзельнічаць у агульным чэмпіянацедзяржавы па гэтаму віду спорту. Чэмпіёнамі спаборніцтваў у сваіх вагавых катэгорыях сталі Уладзіслаў Скрит з Жмеринки, Арцём Заморскі (Жмеринка-Ваўкавыск) і Назар довго з м. Ваўкавыск. 27 лютага ў г .. Магілёў (Беларусь) завяршылася таварыская сустрэча паміж лёгкаатлетычны камандамі Украіны і Рэспублікі Беларусь. Винничанка Джойс Коба стала пераможцам спаборніцтвынь у бегу на 400 метраў, 3-е месца ў лёгкаатлетычным пяцібор'і заняў Аляксандр Недоснований, спартсмены з'яўляюцца вучнямі Вінніцкай абласной СДЮСШОР па лёгкай атлетыцы, дырэктар Мікалай Закрэўскі). Пра гэта паведамілі ў Вінніцкай Ога