Чэмпіёнамі вобласці па футзале сярод 15-гадовых спартсменаў сталі Тернополя

Фінальныя спаборніцтвы чэмпіянату вобласці па футзале сярод юнакоў 2000-2001 гадоў нараджэння 27-28 лютага адбываліся ў фізкультурна-аздараўленчым комплексе ДЮСШ па футболе і іншым гульнявых відах спорту. Па выніках занальных спаборніцтваў, удзельнікамі якіх сталі 27 каманд, у фінал выішлі 8 каманд. Як інфармуюць ва ўпраўленні па пытаннях фізічнай культуры і спорту Тэрнопальскай аблдзяржадміністрацыі, лідзіруючыя пазіцыі ў турніры атрымалі дзве каманды ДЮСШ па футболе і іншым гульнявых відах спорту. Першае месца заваявала каманда ДЮСШ па футболе-1, якую трэніруе трэнер Андрэй Яблонскі. Другое месца ў каманды ДЮСШ па футболе-4 пад кіраўніцтвам тРэнеры Пятра Старовский. Асноўны час скончыўся ўнічыю 2: 2. У серыі шасціметровых удараў перамагла каманда ДЮСШ па футболе-1 з лікам 7: 6. У гульні за 3-4 месца сустрэліся каманды Бережанской (трэнер-выкладчык Ігар Хичий) і Баршчэўскага ДЮСШ (трэнер Уладзімір Бандарчук). З лікам 3: 1 перамагла каманда з Бережаны. Пятае месца заняла каманда Чортская ДЮСШ, шостае - Збароўскі ДЮСШ (вынік іх сустрэчы 2: 1). 7-8 месцы падзялілі каманды Падвалочыск і Шумской ДЮСШ. Пераможцы і прызёры ўзнагароджаны граматамі, медалямі і кубкамі Тэрнопальскай абласной федэрацыі футбола. Сустрэчы праходзілі ў фізкультурна-аздараўленчым комплексе ДЮСШ па футболе і спартзале САШ № 27. У агульным, Выключыцьикамы занальных і фінальных гульняў стала 420 юных футбалістаў. Спаборніцтвы прайшлі пры садзейнічанні федэрацыі футбола Тэрнопальскай вобласці і абласной дзіцяча-юнацкай спартыўнай школы. Арганізатары выказалі падзяку бацькам юных футбалістаў за дапамогу ў правядзенні чэмпіянату. Пра гэта паведамілі ў Цярнопальскай абласной адміністрацыі