Валынская вобласць: выратавальнікі атрымалі перамогу на турніры па ўздыме па штурмавой лесвіцы ў Польшчы

Зборная каманда Упраўлення ДСНС ў Валынскай вобласці перамагла на VIII агульнапольскай турніры па ўздыме па штурмавой лесвіцы ў акно 4-га паверха вучэбнай вежы, праходзіў 5 сакавіку ць горадзе Сокалаў-Падляшскі Мазавецкага ваяводства Рэспубликы Польшча. У спаборніцтвах прынялі ўдзел усяго 92 ўдзельніка: спартсмены-пажарныя з многіх ваяводстваў Рэспублікі Польшча і 7 прадстаўнікоў нашай дзяржавы з складу зборнай каманды Упраўлення ДСНС ў Валынскай вобласці. Па выніках дзвюх спроб быў вызначаны пераможца і 4 прызёра гэтага штогадовага турніру ў закрытых памяшканнях. Ужо другі раз запарпераможцам гэтых спаборніцтваў стаў майстар спорту міжнароднага класа Аляксандр Андрийчук – член зборнай каманды ратавальнікаў-спартсменаў Валынскай вобласці і Украіны. Яго вынік 13,46 секунды. Другое месца ў спаборніцтвах атрымаў прадстаўнік пажарнай каманды з горада Кракава Барталамей Шепитовський (13,77с), а далей усё прызавыя месцы занялі валынскіяратавальнікі: майстар спорту Вадзім Лучынскі (III месца з вынікам 13,85с), заслужаны майстар спорту Юры Сафатюк – IV месца, а V і VI месцы занялі майстры спорту Андрэй Палішчук і Ігар Чуруксаев. Удзел валынскія зборнай спартсменаў-ратавальнікаў у гэтых спаборніцтвах стала магчымым дзякуючы паспяховай рэалізацыі праектаў міжнароднайой тэхнічнай дапамогі « Развіццё патэнцыялу выратавальных службаў Польшча і Украіна », што спивфинансувався Еўрапейскім Саюзам па Праграме « Польшча-Беларусь-Украіна 2007-2013 ». Кіраванне ДСНС ў Валынскай вобласці