Чарнігаўскі паралимпиец Ігар Рептюх атрымаў золата і срэбра на Кубку свету па лыжных гонках і біятлоне

Чарнігавец Ігар Рептюх выдатна выступіў на этапе Кубка свету па лыжных гонках і біятлоне сярод спартсменаў з абмежаванымі фізічнымі магчымасцямі. У нарвежскім горадзе Сурнадал з 17 па 22 сакавіка праходзіў фінальны этап Кубка свету ІРС сезона 2014/2015 па лыжных гонках і біятлоне, дзе Чарнігаўшчыну прадстаўляў выхаванец Чарнігаўскага рэгіянальнага цэнтра па фізічнай культуры і спорце інвалідаў «інваспорту» Ігар Рептюх. Наш спартсмен паказаў выдатныя вынікі на гэтых спаборніцтвах. У першы дзень спаборніцтваў 17 сакавіка на дыстанцыі 20 км вольным стылем Ігар заваяваў сярэбраны медаль. 21 сакавіка прайшлагонка 10 км класічным стылем, канкурэнцыя апынулася вельмі жорсткай, але І. Рептюх мужна прабег гонку і папоўніў сваю скарбонку срэбным медалём. У апошні дзень спаборніцтваў 22 сакавіка, нягледзячы на ??дрэнныя ўмовы надвор'я, наш спартсмен стаў уладальнікам залатога ўзнагароды на дыстанцыі 15 км гонка біятлон, выйграўшы ў нарвежца Улсета. У агульным заліку Ігаг. Рептюх заняў 3 месца ў біятлоне на Кубку свету. Віншуем нашага спартсмена і яго трэнераў Андрэя Литвинцев і Уладзіміра Вартоўня з яркімі поспехамі і перамогай! Паводле інфармацыі НАК Украіны