На Тернопольщине лёгкаатлеты абласнога ўпраўлення міліцыі заваявалі першынство ў спаборніцтвах па кросе

1 красавіка, на набярэжнай Цярнопальскага сажалкі каля спартовай базы «Дынама» адбыліся спаборніцтвы чэмпіянату Тэрнопальскай абласной арганізацыі фізкультурна-спартыўнага таварыства «Дынама» Украіны па лёгкаатлетычным кросе па праграме спаборніцтваў «Динамиада -2015 ». У праграму спаборніцтваў уваходзіў бег на дыстанцыі 1000 метраў сярод мужчын і жанчын і бег на дыстанцыі 3000 і 5000 метраў сярод мужчын. У спаборніцтвах прынялі ўдзел 50 удзельнікаў з 11 каманд калектываў фізічнай культуры праваахоўных органаў. Пераможцам агульнакаманднага заліку спаборніцтваў стала каманда абласнога ўпраўлення ўнутраных спраў, другоеі трэцяе месцы занялі каманды Упраўлення Дзяржаўнай службы аховы пры УМВД Украіны ў Тэрнопальскай вобласці і вайсковай часткі 3002 Нацыянальнай гвардыі Украіны. Пераможцамі ў асабістым заліку сталі: - Надзея Онишкевич (Тэрнопальскай гараддзел міліцыі, дыстанцыя 1000 метраў); - Сяргей Марчук (абласная міліцыя, дыстанцыя 1000 метраў); - Міхаіл КлИМКО (ваенная частка 3002 Нацыянальнай гвардыі Украіны, дыстанцыя 3000 метраў); - Руслан Данька (Упраўленне Дзяржаўнай службы аховы пры УМВД, дыстанцыя 5000 метраў). Пераможцы і прызёры спаборніцтваў ўзнагароджаны кубкамі, дыпломамі і граматамі абласной арганізацыі «Дынама». Намеснік старшыні облорганизации «Дынама» Уладзімір Нябесны