Чэмпіянат Украіны па армспорту вызначыў удзельнікаў сусветных спаборніцтваў

Пры ХХИИ Чэмпіянату Украіны па армспорту, што дняит адбыўся ў Харкаве, студэнт 11-ФЗ групы Крамянецкі ОГПА Тараса Шаўчэнкі, чэмпіён Еўропы і свету сярод юніёраў, майстар спорту Украіны Ігар Пчальнік заняў трэцяе месца на правую руку ў вагавой катэгорыі 90 кг сярод дарослых. УБаку, дзе праходзіў XXIV Чэмпіянат Еўропы па армспорту, у вагавой катэгорыі 90 кг у спаборніцтвах на левую руку сярод юніёраў да 21 года Ігар заваяваў залатую ўзнагароду, а на правую руку заняў другое месца. У спаборніцтве сярод дарослых Ігар Пчальнік заваяваў бронзавую ўзнагароду Чэмпіянату Еўропы ў спаборніцтвах на левую руку. На XХXVI Чэмпіянаце свету па армспорту ў сталіцыЛітвы - Вільні спаборнічалі лепшыя спартсмены свету. У вагавой катэгорыі 90 кг сярод спартсменаў да 21 года Ігар упэўнена перамог сваіх канкурэнтаў на левую і правую руку, стаўшы двухразовым Чэмпіёнам свету. Яшчэ адзін удзельнік ХХИИ Чэмпіянату Украіны па арсмпорту, выпускнік Крамянецкага абласнога гуманітарна-педагагічнай акадэміі імя Тараса Шаўчэнкі, парибний прызёр Чэмпіянату Украіны і Кубка свету сярод прафесіяналаў, майстар спорту Украіны Вадзім Стецюк заняў трэцяе месца на левую руку і чацвёртае - на правую у катэгорыі 100 кг. Пераможцам Чэмпіянату Украіны 2015 У вагавой катэгорыі +110 кг на левую і правую руку стаў трэнер рукоборцив, заслужаны майстар спорту Украіны, шматразовы чэмпіён зЗапавету і Еўропы Андрэй Пушкары. Чэмпіянат Украіны стаў адборачным да чэмпіянату Еўропы, які адбудзецца з 1 па 7 чэрвеня ў. Сафія (Балгарыя) і на Чэмпіянат свету, які пройдзе з 26 верасня па 4 кастрычніка ў. Куала-Лумпур (Малайзія). Удзельнікамі спаборніцтваў сталі 194 спартсмены з 19 абласцей Украіны. Пра гэта паведамілі ў Цярнопальскай абласной адміністрацыі