Главная : Новости

Історія виникнення татуювань - з чого все починалося

, 02:06
0 5179

татуюванняПрактика прикраси свого тіла - це одне з найдавніших виразів творчих здібностей людини. Звичайно, Татуюванням людство захоплюється чи не з часу своєї появи на Землі. Часто в різні періоди існування цивілізації тату була способом уберегтися від злих духів і відзнакою, запорукою повернення додому з далеких мандрів і свідченням залучення до кола обраних. Далі поговоримо про історію виникнення татуювання і розповість нам про це Романов А. К. - редактор сайту: http://statuirovkoy.ru/.

Ймовірно, перші татуювання з'явилися в епоху палеоліту, точніше, близько 60000 років тому. Значить татуювання, що збереглися не у вигляді непрямих письмових свідчень, а безпосередньо на шкірі муміфікованих тіл, значно молодші (їм близько 6 тисяч років), відомо, що мистецтво прикраси тіла з їх допомогою існувало вже за часів первіснообщинного ладу.

Географія виникнення стародавньої татуювання досить обширна: Європа і Азія, Австралія і Океанія, Північна і Південна Америка. Можливо, у всіх цих місцевостях мистецтво татуажу зародилося абсолютно незалежно один від одного.

татуювань Часто проглядається така різниця: для білої шкіри характерне татуювання знаками, орнаментами і кольорами, для темної - скарифікація (від англ. to scare - робити шрами). Крім того В останньому випадку надрізи на обличчі й тілі створюють рельєф, який перетворюється в декоративний елемент. Найчастіше рельєф підкреслювався фарбою, нанесеною на рани. Полінезійські та індонезійські аборигени зберегли найдавнішу практику татуювання й досі передають її з покоління в покоління.

Це доводить, що татуювання обумовлене ​​і генетично, і соціально. Однак, воно служить не лише прикрасою, але й знаком племені, тотема, роду, позначає соціальну приналежність її власника. Тому в такій пошані тут родові знаки татуювання - послання мудрості і магії від духів предків, які дійшли з глибини століть. Крім того, тату наділяється певною магічною силою. Є татуювання, які свідчать про особливі події в житті, особливі навички й уміннях. Татуювання починали наносити в 10 чи 11 років, щоб до початку дорослого життя дитина отримала заступництво вищих сил.

Завершення татуювання - це завершення формування особистості, яке може відкладатися на довгі роки. Здається, Так, поступово візерунки покривають тіла полінезійців подібно одягу, з них можна дізнатися про походження, багатство, успіх. Це свого роду паспорт - індивідуальний та постійний, який не можна втратити або підмінити. Останні татуювання з'являлися на тілі людини вже після смерті - вони служили провідниками в потойбічний світ.

Тату в полінезійців

татуювання полінезійцівВесь цей колорит дійшов і до наших днів, зберігши традиції і секрети. Так ось, на островах Полінезії татуювання досі наносять за допомогою сажі. До речі, беруть паличку, наприклад розщеплений бамбук, умочують її в сік кактуса агава, а потім - в сажу, що залишилася від багаття. Мабуть, саме цією паличкою виводять на обличчі, руках та спині людини потрібний візерунок. Ймовірно, що потім підносять до ділянки тіла ще й іншу паличку, в яку вставлені гострі акулячі зуби, беруть подобу молоточка і по контуру малюнка вбивають сажу під шкіру. Кажуть, в інших випадках на поверхні тіла робляться надрізи, куди в свою чергу теж втирається сажа.

Тату в індіанців

Тату в індіанцівЦікаво порівняти мистецтво татуювання індіанців з іншою спадщиною. Зрештою, малюнки на обличчі й тілі - неодмінний атрибут індіанської культури, а точніше, культур, так як кожне з племен мало свій стиль. Загалом справжня індіанська традиція була насильно перервана. Напевно, резервації, завоювання споконвічно індіанських земель призвели до загибелі племен і знищення культури. І тим не менше мистецтво індіанців не пропало безвісти. На щастя, їх атрибутика - довге волосся, налобні пов'язки, бахрома, бісер, пончо - стали означати належність до вільного і гордого народу.

Збереглося і мистецтво татуювання. Справді у індіанців воно служило для маскування, розпізнавання своїх, позначення статусу всередині роду або в якості оберегів. Напевно візерунки-обереги часто будувалися «від противного»: щоб уникнути біди, необхідно було її зобразити. Тоді духи вирішать, що біда вже відбулася і тут їм робити більше нічого. Саме з цієї причини тіла індіанських воїнів часто прикрашав символ смерті - череп. Дійсно Процес нанесення татуювання здійснювався дуже болісно, ​​з ускладненнями, аж до летального результату. На тіло наносилися рани, в які втиралася суміш з сажі і деревного вугілля.

Причиною виникнення татуювання були і природні пошкодження шкіри - так вважають деякі дослідники. Більш того Мисливець або воїн повертався додому з ранами, які рубцевались і утворювали на тілі химерний рельєфний візерунок. З іншого боку Вважалося, що чим більше таких відзнак було на тілі чоловіка, тим більшим досвідом і відвагою він володів. Коротше кажучи, з ускладненням і розшаруванням ієрархії суспільства ці знаки доблесті стали наносити штучно, в тому числі і на тіла тих, хто не брав участі в боях і полюванні. Навпаки Почесні відмітини в межах кожного племені набували певного значення, як сучасні відзнаки. Виявилося, що звичай татуювання поширився і на жінок.

Тату в Стародавній Японії

Тату в Стародавній ЯпоніїВ Стародавній Японії по татуюванню можна було взнати, заміжня жінка чи ні, чи є у неї діти і в якій кількості. У деяких культурах татуювання свідчили про здоров'я: чим більше візерунків, тим витриваліший їх носій. Іноді зустрічалися крайні прояви тату - наприклад, якщо у матері не було татуювання, новонароджену дитину вбивали. Природно, Тату для жінок були нечисленні і витончені. Стало бути часто вони розташовувалися навколо рота, на ногах, на верхній частині стегон. По суті Їх метою було зробити свою власницю сексуально привабливою і плодовитою, а також вберегти від примх долі і злих духів.

Технологія японської татуювання вкрай трудомістка. І все ж Візерунок, який пізніше буде виколотий на тілі, малювали на шкірі людини пензликами. Безсумнівно він наносився вручну, голкою або пучком голок (для заповнення площини) з бамбуковою ручкою. За традицією ученик починав практикуватися в роботі з голками, тільки провівши три роки в уважному спостереженні за роботою господаря, - ніяких пояснень в татуюванні, як і в інших східних практиках, не було. Спочатку учень працював без туші, відпрацьовуючи силу і ритм удару по бамбуковій рукояті. Так чи інакше перші досліди учень робив на нозі вчителя, потім - на власній нозі, і тільки після успішного складання іспиту він допускався до клієнта. Це високий професіоналізм, що межує із самопожертвою!

Старі майстри вважали, що ручна робота створює особливий контакт між клієнтом і художником. Втім, з широким розповсюдженням машин і хімічних барвників традиційна техніка занепала. Зараз ще живі майстри тату старої школи, які пам'ятають Японію довоєнних часів. Але молоде покоління татуювальників вибирає інтернаціональний стиль роботи, і не виключено, що через кілька десятиліть традиційне японське татуювання перестане існувати.

Тату як символ професії

В епоху раннього Середньовіччя ремісники позначали татуюванням приналежність до певного цеху: столяри, ковалі і бляхарі малювали на руці або грудей символи своєї професійної діяльності. Власне Пізніше, вже в XIX- XX століттях, ця традиція відродилася в середовищі моряків, ливарників, гірників. І справді вважають, що сучасний татуаж на Заході зобов'язаний своєю популярністю саме їм. Між іншим надалі відставні моряки стали відкривати перші тату-салони в великих портових містах.

Тату і християнство

З поширенням християнства данний звичай почали безжально викорінювати як складову частину язичницьких обрядів. Християнські місіонери дуже негативно ставилися до язичницьких практик прикраси тіла, оскільки в Старому Завіті існує пряма заборона накладати на тіло знаки і клейма. Мало того заборона була настільки суворою, що серед європейців татуювання не практикувалася аж до 18 століття. Крім того, вікторіанська мораль вважала процедуру татуювання занадто кривавою і варварською. Приблизно в середині XIX століття татуювання було остаточно заборонене, але ще в 1920-х роках вчені замальовували чудові зразки татуювань, що належали людям похилого віку, і записували пісні про сакральне походження татуювання.

Тату в якості амулета

Татуювання відродилася, але вже не в первісному, ритуально-сакральному значенні, а як орнаментальна заморська дивина, мода, не обтяжена якимось особливим змістом. Англійські моряки в 18 - 19 століттях використовували татуювання як амулети. Вони зображували на спинах великі розп'яття і надіялися, що таким чтном вони захистять себе від тілесних покарань, які в той час широко практикувалися в англійському флоті. У арабів найнадійнішим талісманом вважали тату з цитатами із Корану.

Тату в якості покарання

Татуювання не завжди і не скрізь було позитивною оцінкою, символом доблесті, іноді воно знаменувало покарання. В Японії був свій метод відзначати нещасного, який порушив закон. Також татуювання на обличчі стало 1-им із 5-ти класичних покарань в Китаї. Таким же чином помічали військовополонених і рабів, полегшуючи їх впізнання і ускладнюючи їм тим самим втечу. І римляни і греки використовували тату для таких же цілей, а іспанські конкістадори продовжили данну практику в Нікарагуа та Мексиці. А на Русі - злочинця таврували словом «злодій». Під час 1-ої Світової Війни в Британії буквою D помічали дезертирів, а в період Другої Світової Війни в концтаборах полоненим виколювали порядкові номери.

Тату як мистецтво

татуюванняЛише на початку 50-х років татуювання розпрощалося з похмурим нальотом історичної спадщини. Дивно, що Сплеск молодіжної культури 50-60-х років породив нове покоління татуювальників, сміливі експерименти і творчі амбіції яких вивели тату в ранг мистецтва. Вони широко запозичували традиційні образи інших культур (Полінезії, Далекого Сходу та американських індіанців). Це породило багато напрямків та стилів. Пошук нових засобів вираження поглядів та новий погляд на особисту свободу призвів до відновлення багатьох стародавніх методів татуювання. Перша конвенція по тату відбулася в Брістолі (Великобританія) в 1950 році. Відтоді тату-рух зробив крок так далеко вперед, що щомісяця в світі проводиться не менше п'яти місцевих конвенцій. Історія російських конвенцій починається в 1995 році, коли під егідою байк-клубу «Нічні вовки» була проведена Перша Московська тату-конвенція.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 218)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ