Як вибрати приватний пансіонат для літньої людини?
При виборі пансіонату для літньої людини варто врахувати комфорт перебування, наявність кваліфікованого медичного догляду та повноцінної соціальної підтримки. Якісне медичне обслуговування повинно включати сучасні програми реабілітації та профілактики.
Довіряти турботу про близьких слід тільки досвідченим професіоналам - фахівцям геронтологічної медицини. Психологічна підтримка не менш важлива, ніж медична. Соціальна робота з людьми похилого віку - важливий аспект реабілітації і догляду.
Вибираючи гідне місце для проживання близької людини, варто звернути увагу на наступні деталі:
- розташування в екологічно чистому місці;
- спеціально обладнане приміщення;
- комфортабельні номери;
- облік геронтологічних особливостей при розробці меню;
- максимальне забезпечення безпеки для літніх людей.
Найчастіше багато громадян старше 60 років потребують спеціального догляду, який в домашніх умовах по ряду причин організувати неможливо. Однак державні будинки престарілих сприймаються наших співвітчизників як крайній захід. Альтернативним рішенням може стати приватний пансіонат. Наприклад в СПб - це пансіонат "Как дома": http://pansionat-kakdoma.ru. В останні 10 років затребуваність подібних закладів стрімко зростає. Тут забезпечується високий рівень комфорту проживання, а також необхідне медичне обслуговування, реабілітаційна допомога - словом, те, чого не можуть дати державні установи в силу недофінансування і родичі через зайнятість і відсутність спеціальних знань.
Нове уявлення про турботу в літньому віці
У нашій країні віддати літнього родича в будинок для людей похилого віку завжди вважалося ганебною справою, а навколо бюджетних пансіонатів та інтернатів утворився ореол поганої слави. У Росії діє близько півтори тисячі будинків для людей похилого віку. Для порівняння, в набагато меншій за розмірами Франції - 7,000, а в США - 20,000. Переповненість державних закладів та низький рівень сервісу в них спочатку привели до розвитку в Росії сфери патронажних служб. Однак найняти доглядальницю - ще не означає вирішити всі проблеми. Адже часто людям похилого віку потрібні медичні послуги вузьких фахівців. Крім того, всім без винятку людям похилого віку вкрай потрібне спілкування і просто людська увага. Все це вони сьогодні і знаходять в приватних будинках для людей похилого віку.
Кількість приватних пансіонатів в РФ зростає з кожним роком, так як збільшується затребуваність таких закладів. Звичайно, попит на даний вид сервісу поки не настільки великий, як в Західній Європі і США, але і тривалість життя в нашій країні поки що не відповідає більш розвиненим державам.
З ростом числа приватних пансіонатів і їх репутації змінюється і ставлення росіян до таких закладів. Тепер комфорт, турбота лікарів, спеціальне обладнання приміщень в будинках для літніх людей починають виходити на перший план перед традиційним принципом: «про людей похилого віку повинні піклуватися родичі». Та й постояльці готелів для літніх людей відзначають, що проживання в таких закладах куди комфортніше, ніж в квартирах.