Главная : Новости

Біль в попереку: що потрібно знати?

, 11:41
0 1550

біль в поперекуПротягом життя болем в спині страждає 80 % людей. Одна з найбільш частих причин болю в спині - це травма м'яких тканин (зв'язок, м'язів, капсули суглобів, синовіальних оболонок суглобів). Обсяг рухів у хребті досить великий. Сума рухів всіх сегментів того чи іншого відділу хребта забезпечує необхідну рухливість м'яких тканин без травм. Більш детально про біль в попереку нам розповість співробітник київського центру здоров'я спини "Кипарис": http://newspine.com.ua/boli-v-oblasti-pojasnicy-prichiny/, в якому вам допоможуть його усунути.

Коли виникає?

Біль в попереку виникає при надмірному русі, перенапруженні і травмі м'язів і зв'язок. Наприклад, при підйомі великої ваги або незручному русі в хребті із зайвою амплітудою. Глибокі тканини хребта рясно кровопостачаються і добре інервуються. Тому, при травмі хребта швидко виникає набряк, який супроводжується болем.

Біль у спині - це підвищена пульсація з боку больових рецепторів м'яких тканин хребта. Больові рецептори - це вільні нервові закінчення двох типів: механоноцицептори і хемоноцицептори. Механоноцицептори хребта реагують на механічне зміщення живої тканини; вони розташовані в поверхнях суглобових сумок, місць прикріплення фасцій, м'язів і зв'язок.

Біологічне значення болю

Воно полягає в тому, що він сигналізує про наявність пошкодження. Результат цього сигналу - рефлекторне знерухомлення хребта за рахунок локального м'язового спазму. Суть в тому, що якщо продовжувати рух в травмованому сегменті хребта, то травма посилитися, збільшиться набряк і біль буде ще більшим. Тому біль і супутній м'язовий спазм рефлекторно, без участі свідомості людини обмежує рух в хребті з тим, щоб не дати посилитися запаленню і болю. Звідси тактика лікувального процесу: ні в якому разі не можна маніпулювати на хребті в гострий період болю. Потрібно лікувати запалення і, тільки після цього можливі будь-які процедури (при наявності на те показань). Показання визначаються шляхом опитування, огляду пацієнта, діагностики для з'ясування причини болю і визначення факторів, які призводять до виникнення болю.

Методи діагностики

Причину болю в хребті можна побачити на МРТ, при рентген-діагностиці і навіть при УЗД-дослідженні хребта. У ряді випадків потрібні аналізи (особливо, якщо не діють протизапальні препарати, фізіотерапія, мануальна терапія, блокади).

Існує думка, що МРТ - це найнадійніший метод діагностики. Це не зовсім так. Дуже багато інформації доктор отримує при рентгенологічному обстеженні і при оцінці таких клінічних даних як: анамнез, характер скарг, варіанти перебігу захворювання, особливості тіла і скелета людини, варіанти біомеханіки хребта та нижніх кінцівок. Особливості будови хребта, варіанти його розвитку, деякі біомеханічні особливості, які можуть сприяти появі болю в спині визначаються за допомогою рентгена і клінічного огляду. Наприклад, при підвищеній мобільності хребців може відбуватися перерозтягнення м'язів і зв'язкового апарату (особливо задньої поздовжньої зв'язки і капсул суглобового комплексу), перевантаження м'язів з супутнім розвитком так званих міофасціальних синдромів. Травмування капсул суглобів має кілька діагностичних критеріїв.

Якщо МРТ показала наявність грижі диска, то потрібно розібратися, чи є грижа диска основною причиною болю? Нерідко грижа - це «видима частина айсберга». Не поспішайте її видаляти, якщо немає на те екстрених показань.

Біль в попереку - це складний процес, який вимагає правильної оцінки багатьох факторів достатньою діагностики. Є три завдання в лікуванні та реабілітації:

  • Встановити правильний діагноз;
  • Усунути причину болю;
  • Зробити так, щоб біль не повторювався - це головне завдання реабілітації та профілактики.
Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 223)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ