Главная : Новости

Аденома простати: основні симптоми і методи лікування

, 09:01
0 1264

аденома простатиЯк повідомляє урологічний портал https://prourologia.ru: у віці від 35 років і старше багато чоловіків стикаються з проблемою утрудненого сечовипускання. В такому випадку, панікувати з приводу можливої ​​наявності раку передміхурової залози не варто (хоча не можна повністю виключати цей факт!). Швидше за все, причиною виявиться аденома простати. Дане захворювання цілком виліковне. Головне, вчасно звернутися до лікаря і встановити правильний діагноз.

Що таке аденома простати?

Якщо лікар діагностував аденому простати, всупереч всім хвилювань і супутнім неприємним відчуттям у вас є привід порадіти, оскільки між цим захворюванням і страшнішим - рак передміхурової залози, немає нічого спільного. Аденома є доброякісною пухлиною, що не розповсюджується через кров і лімфу. Вона не має шкідливого впливу на інші органи і клітини організму.

Проте, розслаблятися не можна, так як хвороба є хвороба, і побічні ефекти ніхто не відміняв.

Який рівень небезпеки?

Найголовніша небезпека, яку несе в собі аденома простати, полягає в можливості виникнення зовсім не потрібних, але разом з тим, більш небезпечних ускладнень. Це можуть бути:

  • інфекційний простатит;
  • цистит;
  • утворення каменів в нирках і сечовому міхурі;
  • розвиток хронічної затримки сечі;
  • при виникненні запального процесу на тлі аденоми простати підвищується ризик гострої затримки сечі;
  • ниркова недостатність хронічного характеру;
  • та інші запальні процеси.

Тому, вкрай важливо звертатися до фахівця вчасно, щоб не допустити небажаних наслідків.

Характерна симптоматика

За первинним зовнішніми рисами, практично неможливо відрізнити запалення передміхурової залози від аденоми. Схожа картина вимальовується у всіх випадках, яка однаково може характеризувати як ознаки аденоми простати, так і злоякісної пухлини. Вона виражається в:

  1. частих «походах» в туалет;
  2. проблемах з початком процесу сечовипускання;
  3. слабкому і переривчастому напорі струменя під час сечовипускання;
  4. відчутті печіння під час сечовипускання;
  5. відчутті неповного випорожнення сечового міхура після відвідування туалету;
  6. важко стримуваних позивах до походу в туалет.

Чому так важливо вчасно почути думку фахівця?

Як уже зазначалося трохи вище, симптоми аденоми простати дуже схожі з іншими захворюваннями у цій галузі. Відрізнити, що є що, може тільки уролог шляхом проведення огляду та результатів аналізів крові на рівень ПСА. В особливо сумнівних випадках лікар призначає біопсію передміхурової залози.

Тільки фахівець може сказати, як вилікувати аденому простати і які необхідно застосовувати препарати при в тому чи іншому випадку! Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням!

Як виникає аденома передміхурової залози?

За фактом виходить так, що справжні причини виникнення аденоми простати так і не вдалося дослідити до кінця. Одна з найбільш поширених і обґрунтованих теорій виражається в віковому збільшенні 5α-редуктази, що сприяє перетворенню тестостерону в дигідротестостерон. А він, у свою чергу, стає стимулятором росту тканин простати.

І, до речі сказати, далеко не у всіх чоловіків проявляються симптоми цього захворювання. Як правило, скарги починаються тоді, коли простата збільшується до такого ступеня, що затискає сечовипускальний канал.

Ну а що стосується лікування аденоми простати, то тут все залежить від стадії розвитку захворювання і своєчасності звернення до лікаря.

Ефективні методи лікування аденоми передміхурової залози

Про те, як лікується аденома простати, багато хто знає не з чуток, оскільки подібні проблеми зустрічаються часто-густо - у сусіда зверху, старого друга і т. п. Інша справа, коли питання торкнулося особисто вас. Що робити при аденомі простати? Чи можна робити масаж простати при аденомі? Чи можна обійтися тільки таблетками? Всі ці питання стають актуальними, як тільки виникають перші симптоми захворювання.

Насправді, все дійсно не так страшно, як здається. Лікування аденома простати виконується двома дієвими методами:

  1. Шляхом прийому медикаментів - на ранній стадії розвитку захворювання;
  2. Шляхом хірургічного втручання - зате напевно.

Однак остаточний курс заходів призначає лікар. При медикаментозному втручанні можуть застосовуватися три групи препаратів:

  • α-адреноблокатори;
  • інгібітори 5α-редуктази;
  • рослинні препарати.

Ну а хірургічне втручання призначається тоді, коли медикаментозне лікування не принесло очікуваних результатів.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 209)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ