Ортопедичне взуття або ширвжиток?
- У вашої дитини нові босоніжки? Почім брали?
- Півтори тисячі.
- О, це недорого. А вони ортопедичні?
"...Подібний діалог легко можна почути в компанії молодих мам, які гуляють з малюками на дитячому майданчику. І чомусь нікого не дивує дивне застосування виключно медичного терміна «ортопедичні» в значенні слова «хороші». Так вже вийшло, що завдяки рекламі та перестраховій політики деяких лікарів словосполучення «ортопедичне взуття» стало символом якості і мало не престижності взуттєвої торгової марки".
Розвінчаємо цей міф
Почнемо з того, що дитяче взуття, що продається в будь-якому магазині (взуттєвому чи, універсальному) - аж ніяк не є ортопедичним, незважаючи на застосування цього слова в рекламних буклетах і описах моделей, а також наявності приставки «orto» в назві бренду. Насправді, ортопедичне взуття - це взуття лікувальне, спеціалізоване, воно призначається хірургом-ортопедом і виготовляється на замовлення, строго індивідуально, відповідно до діагнозом пацієнта.
Все інше дитяче взуття, що має анатомічну форму, забезпечене невисоким супінатором, жорстким задником і п'ятковою лункою - насправді є профілактичним, призначеним для запобігання розвитку статичної плоскостопості в результаті зниженого навантаження на склепіння стопи дитини. Воно потрібне дітям, які мало ходять босоніж по «тренуючій» поверхні, а перебувають в основному в приміщеннях з рівною і гладкою підлогою. Якщо ж в кімнаті вашої дитини є прості спортивні снаряди на кшталт драбинки з круглими перекладинами, якщо вона хоча б 15-20 хвилин в день ходить або стрибає по масажному килимку, якщо при цьому підошва її черевичок стирається симетрично - це означає, що навіть профілактичне взуття їй купувати немає особливої необхідності.
Здоровій дитині, яка правильно розвивається цілком достатньо нового (НЕ ношеного ніким раніше) взуття, виробленого з хороших натуральних матеріалів відповідно до стандартів якості, що пред'являються до товарів цієї категорії.
Чому взуття обов'язково повинна бути новим?
Дуже часто взуття залишається від старшої дитини або його пропонують друзі, чиї діти вже підросли... Насправді, будова дитячої ніжки дуже індивідуальна, і нові черевички швидко набувають форму, відповідну стопі свого маленького власника. В результаті наступному малюкові, якому дістанеться ця пара взуття, буде в кращому випадку просто дискомфортно в ній, в гіршому - він може отримати серйозні порушення ходи і постави!
Якщо ви вирішили, зваживши всі «за» і «проти», придбати дитині профілактичні черевички або босоніжки, звертайте особливу увагу на їх якість! Краще і безпечніше придбати звичайне взуття, ніж «ортопедичне», при цьому виготовлене з порушенням технології. Цим можна серйозно нашкодити своїй дитині, навіть не підозрюючи того. Нерівні або занадто високі супінатори, м'який або занадто широкий задник, занадто вузька або недостатньо еластична підошва - ось неповний перелік властивостей, які чинять негативний вплив не тільки на ніжку дитини, але і на формування її опорно-рухового апарату в цілому.
Застрахуватися від подібних неприємностей можна, купуючи тільки продукцію перевірених торгових марок, бажано навіть тих, які спеціалізуються саме на дитячому взутті і добре зарекомендували себе на ринку протягом як мінімум кількох років.
Пам'ятайте: якісне, правильне взуття - це величезний внесок в здоров'я вашого малюка!