5 речей, які необхідно знати про гіпертонії
Така хвороба, як гіпертонія - є проблемою сучасної людини. Надмірна вага, неправильне харчування, малорухливий спосіб життя ведуть до підвищення рівня холестерину і безпосередньо до гіпертонії. А далі ми поговоримо про речі, які потрібно знати про дану хворобу і розповість нам про них редактор порталу www.yagipertonik.ru.
Що таке артеріальний тиск?
Артеріальний тиск - це тиск крові на стінки артерій. Серцевий м'яз подібно насосу, і кожен удар серця забезпечує певний рівень артеріального тиску. Розрізняють 2 види артеріального тиску:
- систолічний (максимальний або верхній);
- і діастолічний (мінімальний або нижній).
Як вимірювати артеріальний тиск?
Артеріальний тиск вимірюється за допомогою манжети, розташованої на плечі або на зап'ясті. Вимірювання повинно проводитися після п'ятихвилинного відпочинку, в положенні сидячи або лежачи. Артеріальний тиск вимірюється під час спуску повітря з манжети. Для вимірювання можуть використовуватися кілька видів приладів:
- автоматичний або напівавтоматичний тонометр з індикацією значень тиску на дисплеї;
- механічний або ртутний тонометр з градуйованою шкалою.
Що таке гіпертонія?
Гіпертонія визначається в тому випадку, якщо результати декількох вимірів артеріального тиску в стані спокою в кабінеті лікаря склали (або перевищили) 140/90 мм. рт. ст. Це означає, що систолічний тиск склав 140 мм рт. ст. (або більше), а діастолічний - 90 мм рт. ст. (або більше). Регулярне вимірювання артеріального тиску важливе саме тому, що дозволяє визначити гіпертонію - хворобу, яка зазвичай починається без симптомів (на ранній стадії).
У чому причини підвищеного артеріального тиску?
У більшості випадків підвищений артеріальний тиск називають «есенціальним» - іншими словами, симптомом з невстановленою причиною. У деяких пацієнтів з високим тиском знаходять порушення функцій нирок і надниркових залоз; в цьому випадку ми говоримо про «вторинний» або симптоматичний підвищений артеріальний тиск.
Існує безліч факторів, що сприяють підвищенню артеріального тиску. Це:
- пігментація шкіри;
- генетична схильність;
- вік;
- вживання великої кількості солі;
- зловживання алкоголем і т. д.
Тим не менш, деякі пацієнти можуть нормалізувати рівень артеріального тиску, змінивши спосіб життя. Особливо хочеться виділити необхідність:
- фізичних вправ;
- обмеження вживання солі та алкоголю;
- зниження ваги.
Які наслідки підвищеного артеріального тиску?
Надмірно підвищений артеріальний тиск впливає на кровоносні судини, роблячи їх стінки товстими і менш еластичними. Вплив підвищеного артеріального тиску протягом тривалого часу може викликати порушення нормального функціонування таких органів, як:
- серце;
- головний мозок;
- нирки.
Підвищений артеріальний тиск залишається серйозним фактором ризику розвитку кардіологічних захворювань. При відсутності відповідної терапії можливі такі наслідки, як:
- інфаркт міокарда;
- інсульт головного мозку;
- ураження нирок;
- стенокардія;
- параліч;
- втрата мови;
- недоумство.