Лікування і профілактика нігтьового грибка лікарськими засобами
Ті, хто зіткнувся з таким неприємним явищем як грибок на нігтях ніг, знають наскільки непросто проходить лікування і як важко буває досягти необхідного результату. Але це не означає, що захворювання невиліковне. Наполегливе професійне лікування грибка нігтів і дотримання правил гігієни дозволять добитися одужання. Спробуємо розібратися, як вилікувати грибок нігтів на ногах і допоможе нам в цьому редактор порталу https://gribokbolezn.ru, на якому можна знайти багато цікавої інформації про цю хворобу.
Що таке грибок?
Грибок або мікоз - це інфекційне захворювання, яке виникає в результаті ураження шкіри, нігтів, волосся патогенними грибками.
Грибкові ураження нігтів називають оніхомікозом. За офіційною статистикою кожна десята людина вражена цим захворюванням. Але є дані, що поширеність захворювання вища, і хворих людей в 2-3 рази більше. Пояснюється це тим, що хворі не звертаються до лікаря, вважають зараження грибком на ногах чимось ганебним, бояться запитати лікаря, як його лікувати і намагаються позбутися грибка самостійно.
Не будучи захворюванням небезпечним для життя, запущений грибок може викликати наступні ускладнення:
- алергічні реакції;
- зниження імунітету і схильність до вірусних та інфекційних захворювань;
- дерматит, екзема;
- загострення хронічних захворювань, особливо астми, хронічного бронхіту, кон'юнктивіту.
Як проходить зараження?
Будучи інфекційним захворюванням, мікоз передається від людини до людини. Третина випадків доводиться на внутрішньосімейне зараження. Користування загальними тапочками, мочалками і т. п. Сприяють передачі грибка члени сім'ї.
Також висока ймовірність зараження в місцях скупчення людей: пляж, басейн, лазня. Підвищена вологість і температура полегшують передачу інфекції.
Вірогідність зараження підвищується при наявності провокуючих чинників:
- ранові поверхні на ногах;
- натоптиші;
- недотримання правил гігієни;
- знижений імунітет;
- лікування антибіотиками;
- плоскостопість;
- підвищена пітливість.
Хворіють цим захворювання і чоловіки, і жінки. З віком ризик захворювання зростає. Є дані, за якими після 70 років грибком уражено 50 % людей. А ось діти хворіють значно рідше.
Одним з факторів ризику є тісне незручне взуття. При зіткненні з грибком ураження здорового нігтя малоймовірно, а ось травмований тісним взуттям ніготь сприйнятливий до грибкової інфекції.
Загальний стан організму також впливає на ймовірність зараження. Зниження тонусу судин ніг, варикозне розширення вен, серцева недостатність і цукровий діабет збільшать ризик захворювання.
Ознаки захворювання
Зараження грибком складно не помітити, хоча перші симптоми слабо виражені. Спочатку на нігті з'являються погано помітні плями, іноді смуги, які мало відрізняються за кольором від невраженої частини нігтя. Плями розростаються, і ніготь змінює колір. Хворий ніготь може бути сірого, білого, коричневого, чорного, жовтого або зеленого кольору. Кінчик нігтя потовщується, а згодом починає кришитися. Відбувається зроговіння нігтя, що ускладнює лікування. На цьому етапі грибок може не тільки вражати ніготь, але і шкіру під ним.
Помітивши грибок нігтя, потрібно негайно почати лікування, тому що, чим раніше розпочати лікування, тим легше його можна вилікувати.
Лікування грибка нігтів
Помітивши ознаки зараження, багато хворих шукають відповідь на питання, як вилікувати грибок на нігтях самостійно. Самолікування може не дати результату, незважаючи на застосування дорогих засобів, А пояснюється це просто. Засіб, застосований вами, може бути розрахований на знищення певного виду грибка, а нігті можуть бути уражені іншим видом.
Звернувшись до лікаря-дерматолога або міколога і отримавши направлення на аналіз, ви зможете швидко встановити вид грибка, який вразив нігті. Це може бути дріжджовий, пліснявий грибок або дерматофіт. Тільки після встановлення виду грибка лікар відповість на питання, як правильно лікувати саме вас.
При призначенні лікування лікар врахує наскільки поширене ураження, чи є у пацієнта супутні захворювання, чи присутні алергічні реакції.
У початковій стадії захворювання лікування може бути обмежене застосуванням зовнішніх місцевих засобів, в запущених випадках доведеться вдатися і до застосування лікарських засобів всередину.
У будь-якому випадку, встановивши точний діагноз і отримавши лікарські призначення, вам доведеться проводити лікування грибка в домашніх умовах.
Профілактика зараження
Щоб не заразитися грибком нігтів або не допустити виникнення рецидиву слід дотримуватися нескладних правил:
ні за яких умов не користуватися чужим взуттям;
- змінювати колготи і шкарпетки кожен день;
- періодично дезінфікувати взуття аптечними препаратами, провітрювати і просушувати його;
- в міру можливості використовувати взуття з натуральних матеріалів;
- боротися з підвищеною пітливістю стоп за допомогою дезодорантів і ванночок з трав;
- мити ноги 2 рази на день, витираючи їх насухо, особливо ретельно міжпальцеву зону;
- в місцях загального користування використовувати захисне взуття.
Наполегливість і акуратне дотримання рекомендацій лікаря допоможе вам швидко позбутися від мікозу нігтів на ногах.