Як проходить лікування алкоголізму?
Загалом, лікарі часто пропускають діагноз алкоголізму у своїх пацієнтів. Це відбувається через відмову останнього визнати це захворювання або страх пацієнта, що лікар скаже про це роботодавцю або членам його сім'ї. Далі ми поговоримо про те, як проходить терапія даного захворювання і розповість нам про це Антюфеєв Олександр Володимирович - керівник приватної наркологічної клініки "Стимул": http://renessans-center.com, в якій безпосередньо можна пройти лікування алкоголізму в Харкові.
Лікування алкогольної і наркозалежності важливо не тільки для звільнення від самої залежності, а й як необхідний перший крок до лікування інших розладів. Наприклад, психіатри не будуть лікувати когось з психічним розладом, таким як: біполярні розлади або депресія, поки людина ще п'є. Пацієнти із захворюваннями печінки та іншими фізичними проблемами, пов'язаними з вживанням алкоголю, також потребують лікування від алкоголізму до того, як покращиться їхнє фізичне здоров'я.
Лікування алкоголізму зазвичай протікає в кілька етапів:
- Втручання (інтервенція). Це термін, який використовується для переконання алкоголіка отримати допомогу. Це може бути зроблено членами сім'ї, роботодавцем людини, лікарем або іншими особами, зацікавленими в цій людині. Причина, по якій зазвичай потрібне втручання, полягає в тому, що тільки 15 відсотків алкоголіків звертаються за допомогою самостійно;
- Дезінтоксикація. Це процес, який займає від 4 до 7 днів. Алкоголік поміщається в лікувальний центр, де йому даються ліки (зазвичай транквілізатори) для контролю симптомів відміни алкоголю. Ці симптоми можуть включати: потовиділення, нудоту, блювоту, судоми або важку реакцію (так звану білу гарячку). При білій гарячці, у людини можуть бути галюцинації, а також вона може мати дуже високий кров'яний тиск і прискорене дихання. Все це може бути фатальним, якщо не лікуватись;
- Реабілітація. Даний етап включає в себе групи підтримки, психологічне консультування та акцент на тому, щоб пацієнт прийняв правду про свою алкогольну залежність;
- Прийом лікарських препаратів. Вони змушують людину відчувати себе хворою, якщо вона п'є, або знижують тягу до алкоголю. Ці препарати найкраще працюють з високомотивованими пацієнтами. Тим не менш, вони не є чарівними ліками від алкоголізму.
Більшість лікарів вважають, що алкоголіки повинні повністю відмовитися від вживання алкоголю через небезпеку рецидиву (повертаючись в неконтрольоване питво). Хоча деякі люди, які фізично не залежать від алкоголю, але виявилися в скрутному становищі через зловживання ним, іноді можуть впоратися, просто скорочуючи кількість випитого, але все ж повне утримання - це найкращий варіант для одужання.
Прогноз
Не існує лікування алкоголізму. Відновлення вимагає довічного зобов'язання утримуватися від алкоголю і бути чесним із самим собою. Прогноз кращий для тих алкоголіків, які не курять і не звикли до інших наркотиків. Дослідження показали, що у близько половини з тих, хто завершив програму детоксикації, через 6 - 12 місяців спостерігається рецидив.
Профілактика
Люди, які мають сімейну історію алкоголізму, можуть знизити ризик стати алкоголіками, дізнавшись про алкоголізм і створивши сильну мережу соціальної підтримки. Батьки можуть допомогти, подавши приклад відповідального вживання алкоголю, і відкрито обговорюючи фізичні і розумові небезпеки, пов'язані з вживанням "зеленого змія".