Главная : Новости

Роль розвиваючих іграшок для дітей

, 20:28
0 1202

розвиваючі іграшки для дітейРезультати досліджень психологів, фізіологів і педагогів сходяться на думці, що дуже важливо займатися розвитком дитини з самого раннього віку, коли в період пізнання нею світу активно задіяні всі органи чуття (зір, слух, нюх, а також дотик). Всі ці процеси тісно взаємопов'язані між собою, наприклад, доведено, що розумовий розвиток дитини безпосередньо залежить від його психомоторики - свідомо контрольованих рухів.

Зокрема, розвиток дрібної моторики рук (рухів пальчиків малюка) впливає на:

  • формування його логічного мислення;
  • а також розвиток просторового сприйняття, координації, уваги, зосередженості і т. д.

Тренувати дрібну моторику рук дитини можна за допомогою спеціальних дитячих іграшок - вони так і називаються «розвиваючими» (до речі, в Україні їх можна придбати в інтернет-магазині Smartchild.net). Вони призначені для різного віку:

  1. для самих маленьких крихіток - це функціональні брязкальця (з обертовими різнобарвними деталями, що видають звуки при трясці), іграшки, які піддаються пружній деформації, розвиваючі фунціональном килимки і т.  д.;
  2. для діток постарше - різні мозаїки, всілякі конструктори, наприклад, фірми lego, конструкції що трансформуються, ігрові будиночки, 3D-моделі і т. д.

Всі ці іграшки не просто весела забава - під час управління ними дитина активно розмірковує (що, як і в який бік крутиться, яка деталь для чого призначена, як дотримати послідовність і техніку складання конструкції з фрагментів, як підібрати кольори і т. д.) і працює пальцями рук (з дрібними і великими деталями - обертаючи, крутячи, стискаючи, відпускаючи, хапаючи, чіпляючи їх і т. д.).

Наприклад, популярні іграшки lego або інші конструктори, які дозволяють створювати справжні шедеври конструктивного мистецтва - цілі іграшкові міста і світи в стилі «зроби сам», спонукають дитину на прояв творчості і логічного мислення, тим самим виявляючи її приховані здібності і таланти. Варто лише поспостерігати, як дитина підходить до процесу конструювання, як вона розмірковує, в якій послідовності виконує свої дій, як бачить майбутню побудовану картину в цілому, а також наскільки координовано рухаються при цьому її ручки. Зосереджений і уважний малюк, швидко розбирається в принципі з'єднання деталей і їх послідовності відповідно зразку на малюнку, показує хороші технічні можливості, а дитина, яка більше орієнтується на інтуїтивне сприйняття і образні уявлення, поєднання кольорів - проявляє швидше гуманітарні якості.

Висновки

Обов'язково вибирайте для своєї дитини тільки якісні розвиваючі іграшки від відомих виробників, які дбають також про здоров'я і безпеку малюків, роблячи свою продукцію екологічно чистою і без небезпечних елементів.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 217)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ