Главная : Новости

5 причин звернутися до психолога

, 13:11
52 2598
психолог

Популярна фраза про те, що психологічно здорових людей немає, швидше омана, ніж істина. Людська психіка має дивовижні здібності до адаптації. Ось чому, попри всі отримані в дитинстві та дорослому житті травми, більшість з нас цілком комфортно почуває себе в суспільстві, будує гармонійні відносини та успішно долає негаразди. Якщо ви не впевнені, що належите до їх числа, можливо, варто звернутися до фахівця. Зрозуміти, чи дійсно потрібно йти зі своїми проблемами до незнайомої тітки чи дядька або досить поговорити про це з подругою, не просто. Як відрізнити поганий настрій, рису характеру або жалість до себе від реальних психологічних проблем?

В першу чергу, зрозумій, що похід до лікаря — це не розвага. Тільки в кіно герої з будь-якого приводу лягають на кушетку та виливають душу мозкоправу. У житті, звичайно, також можна, але розмова з близькою людиною обійдеться дешевше. Дозволити копатися у своїй голові, змушувати себе обговорювати неприємні речі, відповідати на незручні питання морально важко, тому потрібно добре подумати, а чи дійсно це вам потрібно. Найвагоміша причина зайнятися своїм психологічним здоров'ям — якщо ці проблеми реально заважають вам жити. Ну а далі, ми розглянемо найпоширеніші причини, які можуть стати причиною для звернення до спеціаліста. Ну а розповість нам про це психолог Кирило Філіпов: http://psiholog-filippov.kiev.ua, до якого ви безпосередньо можете записатись на консультацію в Києві.

Неможливість контролювати емоції

Втрата контролю над своїми емоціями може серйозно ускладнити життя. І мова тут не просто про зміну настрою або дратівливість, а про виникнення реакцій, яких ви самі від себе не чекаєте і не знаєте, як з ними впоратися. Наприклад, плаксивість, коли від будь-якого різкого слова колеги, друга або випадкового зустрічного до горла підкочується ком, і ви не можете стримати сліз. Оточенню така поведінка дорослої людини здається дивною та навіть неадекватною. Усвідомлення того, що ви виглядаєте нерозумно, призводить ще до більшого розладу. Найсильніше це відбивається на роботі, адже начальник не зобов'язаний розуміти, що ви просто не спроможні впоратися зі стресом.

Залежність

Нездорова прихильність теж може стати приводом звернутися до психотерапевта. Зазвичай це пов'язано з розривом відносин, коли людина не може змиритися з втратою. Вона настільки звикла до партнера, що здається собі неповноцінною і безпорадною. Усе подальше життя представляється безглуздим. Самостійно позбутися від цього відчуття складно. Залежність від будь-якої ідеї теж становить загрозу для життя. Зазвичай саме з цієї причини виникають такі захворювання, як: булімія, анорексія і тому подібні.

Душевний біль

Науково доведено, що на фізичну та емоційну травму реагують одні й ті ж ділянки людського мозку. Тобто фактично душевний біль нічим не відрізняється від фізичного. Якщо ви не бачите об'єктивних причин для розладу, життя начебто йде своєю чергою, але тебе постійно переслідує туга незрозумілого походження — не потрібно це терпіти. Прокидатися і засинати з постійним болем всередині, ховати свої переживання якомога далі й не мати можливості радіти — це справжні тортури. Повірте, від цього стану можна позбутися, навіть якщо воно тягнеться роками.

Ви застрягли у своєму житті

Вас гнітить невпевненість, пасивність та розчарування і здається, що життя зупинилося, і ви в глухому куті? Зазвичай цей стан складно пояснити словами. Ви ніби відчуваєте, що все йде не так, але не можеш зрозуміти, як це виправити, і чого ви хочете. Різкі зміни лякають, а дійсність не радує. Коли внутрішні проблеми довго не вирішуються, невроз може перейти в активний наступ, і симптоми психічного розладу стануть набагато очевиднішими.

Незрозумілі алергічні реакції

Ви ніколи не були алергіком, але раптом почала щоранку чхати та пускати соплі, і при цьому складно виділити, який подразник викликав таку реакцію, адже ніяких закономірностей, як зі звичайною алергією, немає? Звичайно, для початку потрібно сходити до алерголога, здати аналізи та переконатися, що причина дійсно в іншому. Якщо антигістамінні препарати не допомагають, то потрібно йти до психотерапевта.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 144)

Читайте также:


ВВЕРХ