Що таке МРТ?
Мабуть, кожен з нас чув абревіатуру МРТ, але як її розшифрувати знають далеко не всі. Розшифровується воно, як магнітно-резонансна томографія. Слово магнітна означає, що в ході обстеження буде використовуватися магніт і його поле. Резонансна говорить про те, що під час процедури відбувається ефект резонансу, тобто коливання частинок. Томографія означає, що зображення будуть виходити пошарово. З цього всього можна зробити висновок, що магнітно-резонансна томографія — це пошарове сканування об'єкта за рахунок зчитування коливань частинок (атомів водню) в магнітному полі томографа. Далі, ми розглянемо основні різновиди томографів та переваги даного обстеження. Ну а розповість нам про це співробітник центру "МРТ-Експерт", в якому безпосередньо можна зробити МРТ Львів.
Типи магнітно-резонансних томографів
Всі томографи грубо можна розділити на два великі групи:
- апарати відкритого типу;
- апарати закритого типу.
У кожного виду установок є свої переваги. МРТ відкритого типу мають більш низьку напруженість індукції магнітного поля, але вони дозволяють отримати доступ до пацієнта, в тому числі до дитини, під час проведення дослідження. Томографи закритого типу мають більш високу індукцією магнітного поля. Зображення на них більш деталізовані, працюють вони швидше, але при цьому людина поміщається в тунель, довжина якого може варіюватися від 120 см до 2 метрів в залежності від моделі машини. На жаль, доступ в цей простір досить обмежений. Лікарю важко ефективно взаємодіє з обстежуваним. Зараз на базі закритих надпотужних установок створені закриті апарати укороченого типу, з тунельним кільцем, відкритим з двох сторін.
Що показує МРТ?
Магнітно-резонансна томографія — це унікальна можливість зазирнути всередину людського тіла, отримати дані, які можна порівняти за точністю з анатомічними зрізами без порушення цілісності шкірного покриву обстежуваного, порізів і проколів, і поставити безпомилковий діагноз. За допомогою магнітно-резонансного методу діагностики дуже добре візуалізуються:
- всі структури головного мозку;
- патології судин голови, шиї, хребта, серця, кінцівок та черевної аорти;
- захворювання хребта дегенеративного характеру;
- пухлини в органах і тканинах доброякісного та злоякісного характеру;
- поширення метастазів по тілу людини;
- запальні процеси та дистрофічні стану в кісткових тканинах;
- патології й аномалії внутрішніх органів.
Оскільки МРТ можна робити необмежену кількість разів в будь-який часовий проміжок, вона допомагає лікарям здійснювати контроль ефективності лікування та оцінювати результати операційного втручання, радіо-та хіміотерапії.
Переваги МРТ:
- Тривимірність зображення дозволяє досліджувати зрізи в будь-якій площині.
- Детальна візуалізація суглобів, м'язів, хрящів, м'яких тканин, зв'язок, головного і спинного мозку та інших областей значно збільшує інформативність дослідження.
- Висока роздільна здатність забезпечує експертну якість зображення з мінімальним спотворенням отриманої інформації.
- Дослідження, проведені за допомогою МР-томографа, повністю нешкідливі для пацієнта завдяки відсутності іонізуючого випромінювання та променевого навантаження.
- Діагностичний потенціал МРТ-дослідження можна підвищити за допомогою контрасту. При цьому ще однією перевагою магнітно-резонансної томографії перед іншими методами є відсутність негативних ефектів при введенні контрастних препаратів.