Главная : Новости

Бандаж на коліно: що потрібно знати?

, 08:05
8 1622
бандаж

Анатомія людини влаштована так, що значна частина навантаження, що виникає при бігу, присіданнях, стрибках або простій ходьбі, покладається саме на рухливі суглоби. Перше місце по травмах займає плечовий суглоб, на другому - колінний, на третьому - ліктьовий і т. д. Саме через здатність суглоба здійснювати рухи в різних площинах і виникає нестабільність, яка надалі може призвести до травми.

За наявності захворювань суглобів або генетичної схильності до них, а також отримання різних травм (розрив зв'язок, розтяг сухожилля, стирання хрящової тканини тощо) це може призвести до перевантаженості зв'язкового апарату суглоба, порушення харчування тканин і, в перспективі, навіть до інвалідності.

Для попередження подібного результату був розроблений бандаж на коліно - спеціальний ортопедичний виріб, призначений знизити ризик травмування суглоба або прискорити його одужання за допомогою забезпечення додаткового захисту, зігріваючої дії, фіксації колінного суглоба та/або колінної чашки. Кінцева мета визначається конкретним типом бандажу.

Залежно від того, оцінюється суглоб як хворий чи здоровий, бандажі поділяються на профілактичні та реабілітаційні (лікувальні), але лише цими двома категоріями їхня класифікація не обмежується.

Види бандажів на коліно

Бандажі для колінного суглоба можуть бути розділені на 3 основних види за типом їх цільового призначення:

  • Компресійні. Використовуються для зменшення динамічних навантажень на коліно. Часто застосовуються спортсменами для запобігання травмам, а також прописуються на період відновлення після хірургічної операції або травми. Зменшують больові відчуття, можуть мати масажний і зігрівальний ефект.
  • Фіксують. Призначені для фіксації суглоба в заданому положенні, іноді з обмеженням рухливості кінцівки. Також зменшують навантаження на коліно і знижують інтенсивність больових відчуттів, але все ж таки головне призначення бандажів цього виду — захистити суглоб від неакуратних травмуючих рухів.
  • Іммобілізаційні (тутори). Дозволяють повністю знерухомити суглоб без застосування гіпсових пов'язок. Як правило, мають жорстку конструкцію та використовуються при серйозних операціях чи травмах. В окремих бандажах цього виду передбачено регулювання ступеня фіксації та обмежень рухливості, щоб нарощувати рухове навантаження в міру одужання хворого.

Крім цього, є ще багато інших, більш специфічних ознак, за якими виконується класифікація бандажів:

  1. статева приналежність (чоловічі, жіночі, універсальні);
  2. кут згину;
  3. висота (довжина);
  4. ступінь жорсткості;
  5. зігрівальні або масажні;
  6. магнітні або гіпоалергенні.

Показання

Носіння бандажа для колінного суглоба є доцільним у таких ситуаціях:

  • забиті, вивихи, розтягнення або інші травми;
  • артрит, артроз, тендинітсиновіт та інші запально-дегенеративні захворювання;
  • важка фізична робота чи професійні заняття спортом;
  • відновлювальний період після операції чи серйозної травми.
Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 118)

Читайте также:


ВВЕРХ