Види тонометрів та як обрати кращий для вас
Існує два основних види тонометрів: електронні та ручні. Насправді тонометри охоплюють більш широкий спектр пристроїв, ми далі будемо казати про сфігмоманометри.
Електронні тонометри: автоматично вимірюють артеріальний тиск і забезпечують цифрове відображення вимірювання. Вони в основному використовуються пацієнтами для самовимірювання, але також все частіше використовуються медичними працівниками. А купити тонометр, манжета для тонометра, тонометр Omron ви можете на сайті ttps://med-line.com.ua.
Існує два види електронних тонометрів:
- На руку: ці прості у використанні пристрої складаються з нарукавної пов’язки та електронного манометра. Вимірювання за допомогою тонометрів на руці може бути більш болючим, ніж за допомогою моделей на зап’ясті.
- Зап'ястя: вони мають манжету, яка кріпиться навколо зап'ястя. Електронний манометр кріпиться безпосередньо на манжеті, що значно економить простір. Ці пристрої ідеально підходять для пацієнтів, які багато подорожують.
Ручні тонометри: ці традиційні вимірювачі артеріального тиску в основному призначені для медичних працівників. Вони дозволяють виміряти артеріальний тиск пацієнта аускультативним методом. Вони використовуються зі стетоскопом і надувною манжетою, підключеною до стрілчастого манометра.
Переваги та недоліки:
Електронні вимірювачі артеріального тиску: загалом електронні пристрої значно полегшують вимірювання артеріального тиску. Ці тонометри повністю автоматичні. Все, що вам потрібно зробити, це надіти манжету і натиснути кнопку. Пристрій автоматично надуває манжету та відображає вимірювання систолічного та діастолічного артеріального тиску на цифровому дисплеї. На екрані ви можете прочитати обидва числа, а потім пульс. Деякі моделі також пропонують інші функції, наприклад виявлення аритмії. Пам’ять пристрою також дозволяє відображати попередні вимірювання, що робить його придатним для самостійного вимірювання вдома для пацієнтів, чиє подальше лікування вимагає регулярних вимірювань артеріального тиску.
- Моделі на зап’ястя: легші для транспортування, ніж моделі на руку, що є перевагою при самостійному вимірюванні, особливо для людей, які часто подорожують. Однак їх вимірювання часто є менш точним, ніж вимірювання за допомогою інших типів тонометрів.
- Моделі на руку: забезпечують надійне вимірювання артеріального тиску та ідеально підходять для самостійного вимірювання вдома або для лікарів у медичних установах.
Ручні моделі
Ручні тонометри в основному використовуються медичними працівниками. Зазвичай вони точніші, але вимагають ідеального володіння процедурою вимірювання, яка виконується повністю вручну.
- З окремою манжетою, грушею та манометром: їх головна перевага полягає в тому, що вони забезпечують дуже точне вимірювання. Вони також менш обмежують лікаря, який проводить вимірювання, оскільки йому чи їй не доведеться нести вагу манометра на груші. Недоліком є те, що вага манометра повинна нестись рукою пацієнта. Тому манжетні сфігмоманометри важко використовувати на немовлятах або літніх людей.
- Ручні: ці сфігмоманометри мають легші манжети і тому зручніші для пацієнта. Їх також легше надіти на пацієнта, а манжету можна дуже швидко змінити (на відміну від першого варіанта). Якщо вона зношується, манжету буде легше замінити.