Главная : Новости

Операція апендициту

, 01:54
189 922
апендицит

Що таке апендикс та коли потрібна операція на ньому?

Апендикс – це червоподібний відросток сліпої кішки, який при нормальному стані жодним чином не турбує людину. Але його запалення – серйозна проблема, яка потребує термінового втручання. Операція апендициту дозволяє видалити запалений орган без будь-якої загрози для подальшого життя.

Чому може запалитись апендикс?

Апендикс може все життя ніяк не нагадувати про себе. Спеціалісти дотепер не можуть назвати точних причин, чому виникає його запалення. Частина експертів вважає, що воно має інфекційну природу.

Серед інших причин патологічного процесу виділяють наступні:

  • надмірну рухливість апендиксу, що призводить до його перегину;
  • закупорення відростку неперетравленою їжею або каловими масами;
  • наявність харчових отруєнь або інфекцій кишківника;
  • механічну травматизацію шлунку.

Апендицит може також блокуватись пухлинами, слизом, паразитами, що провокує запалення. У будь-якому випадку треба терміново звернутись до лікаря та здійснити видалення органа. Не існує медикаментозних шляхів для зняття запального процесу.

Яким чином лікують запалення апендикса?

Раніше хірургічне втручання при апендициті було травматичним, після нього на тілі залишався шрам від розрізу шкіри. Але зараз операцію можна зробити без серйозних пошкоджень тканин та появи рубців, адже її виконують лапароскопічним методом. Це означає, що на тілі роблять проколи для введення хірургічних інструментів (розмір кожного проколу становить не більше одного сантиметра).

Операція відбувається під відеонаглядом. Майстерність лікарів дозволяє швидко видалити запалений апендикс. Весь процес займає до 30 хвилин, а відновлення у стаціонарі триває всього декілька діб. Після цього пацієнт може повернутись до повноцінного життя та забути про те, що йому коли-небудь видаляли апендикс.

Які можуть виникнути ускладнення?

За умови своєчасного звернення до лікаря сучасні методики дозволяють видалити червоподібний відросток без жодних рецидивів. Ускладнення можливі, коли людина досить довго терпить біль та не звертається за допомогою. Також вони можуть бути спровоковані супутніми хворобами, які часто бувають у людей похилого віку.

Серед ускладнень виділяють:

  • перитоніт – виділення гною з запаленого апендикса та його потрапляння у черевну порожнину;
  • інфільтрація – запалення суміжних з апендиксом органів;
  • абсцес – гнійне запалення, яке утворюється на деяких ділянках порожнини черева;
  • пілефлебіт – рідкісний прояв, коли відбувається запалення великої ворітної вени, що призводить до летальних наслідків.

Але не варто переживати, адже ускладнення після видалення апендициту є великою рідкістю й операція у більшості випадків проходить успішно.

Джерело: сайт bilyak.com.ua

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 84)

Читайте также:


ВВЕРХ