Главная : Новости

Які критерії слід враховувати під час вибору ноутбука?

, 23:54
93 654
ноутбук

Ніщо так не схоже на ноутбук, як інший ноутбук. Однак продуктивність та оснащення можуть значно різнитися від однієї моделі до іншої. Розмір екрана, місце для зберігання, процесор, відеокарта, можливості підключення... Є багато параметрів, які слід враховувати під час купівлі на https://dkt.ua/ свого ноутбука. Ось наші поради щодо вибору правильного ноутбука.

Розмір

Моделі з діагоналлю екрана 17 дюймів і більше призначені для використання на робочому столі або вдома. 15 або 16 дюймів є найбільш універсальними, вони забезпечують гарний розмір зображення, залишаючись при цьому зручними в транспортуванні. Ультрабуки (або ультрапортативні ноутбуки) з екраном 14 дюймів і менше (але без цифрової клавіатури) менш громіздкі й ідеально підходять для тих, хто планує скрізь брати з собою комп'ютер.

Крім вибору розміру, бажано вибрати екран Full HD (1920 x 1080 пікселів) і переконатися, що він досить яскравий. В іншому разі вас можуть турбувати відображення під час використання на вулиці або в яскраво освітленій кімнаті. Також перевірте вертикальний і горизонтальний кут огляду (чим ширше, тим краще). Вам також доведеться обирати між матовим екраном, який обмежує відображення, або глянцевим, який, як правило, прикрашає зображення. Нарешті, сенсорний екран може стати в пригоді для деяких завдань, хоча він не буде таким чуйним, як планшет.

Цілі

Офісне використання

Для офісного використання (обробка текстів, електронних таблиць, перегляд Інтернету тощо) підійде будь-який ПК вартістю від 300 до 400 євро.

Використання мультимедіа

Якщо ви плануєте використовувати мультимедіа (зберігання фотографій, створення документів із графікою, відтворення відео тощо), переконайтеся, що в нього трохи потужніший процесор і достатні можливості підключення. У цьому випадку розраховуйте як мінімум від 500 до 600 €. Від 800 € є більш універсальні моделі, чия вбудована в процесор графічна схема дає змогу легко редагувати відео та запускати певні відеоігри.

Ресурсоємне використання

Нарешті, для вимогливих користувачів, які планують використовувати свій комп'ютер переважно для відеоігор, ретуші фотографій або редагування відео, необхідна високопродуктивна відеокарта з виділеною пам'яттю і диск великої місткості (не менше 1 ТБ). У цьому разі ви маєте бути готові витратити понад 1000 євро.

Конфігурація

Залежно від характеристик кожного компонента продуктивність комп'ютера буде різною.

Процесор

Це серце системи. Він відповідає за координацію роботи різних компонентів. Що більше ми вимагаємо від комп'ютера, то потужнішим він має бути. З Intel Core i5 або i7 чи AMD Ryzen 5 або 7 ви зробите правильний вибір. Також зверніть увагу на модель. Найостанніша серія дійсно може запропонувати значний приріст продуктивності порівняно з попередніми поколіннями.

Сховище

Якщо жорсткий диск нікуди не подівся, то сьогодні на підйомі саме SSD. Ця система зберігання на основі флеш-технології менш громіздка, менш тендітна, ніж жорсткий диск, і, перш за все, забезпечує набагато більшу швидкість завдяки високій швидкості та скороченому часу доступу до даних. Залежно від моделі ємність сховища може бути обмежена 128 або 256 ГБ, але тенденція зростає, і більшість конфігурацій середнього класу тепер пропонують твердотільний накопичувач місткістю 512 ГБ. Якщо ви плануєте зберігати на своєму комп'ютері значну кількість важких файлів (відео, фільми тощо), виберіть більшу ємність. Деякі комп'ютери поєднують у собі дві технології. Таким чином, ви виграєте від швидкості SSD і ємності жорсткого диска.

Відеокарта

Усі процесори Intel або AMD включають відеокарту, достатню для виконання основних завдань та ігор. Нові покоління пропонують більш високу продуктивність (зокрема, Intel Iris Xe) і можуть підходити для періодичної легкої роботи з редагування відео. Деякі ноутбуки оснащені другою графічною платою початкового рівня (від Nvidia або AMD). Оснащена невеликою виділеною пам'яттю об'ємом 2 ГБ, вона пропонує трохи більше потужності, ніж вбудована графічна схема, навіть якщо вона далека від рівня м'язистих відеокарт, що містяться у високопродуктивних конфігураціях (моделі для геймерів). Якщо ви плануєте в основному використовувати обробку зображень, редагування відео або відеоігри, вам слід звернутися саме до них.

Автономія

Це важливий елемент, який слід враховувати, особливо якщо ви плануєте скрізь брати комп'ютер із собою, тим паче що відмінності між моделями можуть бути значними. Не варто сліпо покладатися на дані, надані виробниками. Найкраще звернутися до нашого тесту ноутбука.

Нарешті, візьміть до уваги якість веб-камери і динаміків, а також використовувані матеріали та оздоблення. Наприклад, алюмінієві корпуси працюють краще, ніж пластикові. Деякі інструменти можуть бути дуже корисними, наприклад датчик відбитків пальців, який якщо і не посилює безпеку комп'ютера, то спрощує розблокування сеансу.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 83)

Читайте также:


ВВЕРХ