Холтери-контроль серцевої діяльності
Сучасні технології діагностики в медицині дозволяють більш якісно і ефективно проводити обстеження всього організму і знаходити приховані захворювання, вроджені патології і новоутворення, які з'являються протягом життя людини. Одним з таких корисних девайсів є холтери. Що він собою являє, коли призначають і в чому перевага – про це ми розповімо далі в статті.
Що з себе представляє холтер?
Холтер-це пристрій, який використовується для запису ЕКГ протягом тривалого часу. Вшн складається з двох частин: портативного датчика і стаціонарного дешифратора. Перші апарати для аналізу даних, що надходять з датчика, були громіздкими. Сьогодні інформація про хід дослідження відправляється на комп'ютер, а дешифратором служить спеціальне програмне забезпечення. Сам датчик має невеликі розміри і вагу, що дозволяє використовувати його в звичній для пацієнта побутовому середовищі.
Найчастіше датчик носять на талії. Інформація в нього потрапляє за допомогою електродів, які прикріплюються до грудей. Електроди також мають невеликий розмір і ергономічну форму, що дозволяє пацієнтові вільно рухатися і займатися своїми справами в звичному режимі.
Коли призначають холтерівське моніторування
Дана діагностична процедура показана при наступних захворюваннях:
- пороках серця;
- хворобах ендокринної системи;
- ожиріння;
- гострої або хронічної серцевої недостатності;
- перенесеному інфаркті міокарда;
- артеріальної гіпертонічної хвороби;
- гіпертензії, яка не піддається терапевтичному лікуванню.
Перевага
Стандартне дослідження ЕКГ дає інформацію в моменті (в кабінеті лікаря). Ці дані можуть бути неточними або зовсім неінформативними, особливо коли симптоми хвороби проявляються періодично, але не постійно. У таких випадках метод Холтера незамінний. Перевагою добового моніторування ЕКГ по Холтеру перед стандартною ЕКГ є великий інформаційний обсяг електричних потенціалів серця. Холтерівське моніторування ЕКГ не обмежується аналізом електрокардіограми. З метою оцінки екстракардіальної регуляції ритму серця лікарі вивчають його варіабельність. Сьогодні холтерівське моніторування є інноваційним діагностичним методом, без якого неможливо виявити багато захворювань серця.