Главная : Новости

Історія виникнення бороди: цікаві факти

, 17:59
0 545

история бородыБорода поряд з чобітьми, матрьошкою, балалайкою і специфікою вживання міцних напоїв стала в сучасному світі своєрідною візитною карткою людини. За останні два століття в країнах Заходу склався певний міф про "неголеного" з народження мужика, який "повільно запрягає, але швидко їде" і цілодобово спустошує ємності з "вогняною водою". Ця легенда сучасності склалася в масовій свідомості наших західних сусідів в значній мірі під впливом кампанії, що розгорнулася в європейській пресі XIX століття.

Борода – ранг чиновника

Довжина бороди відповідала рангу чиновника. Рядові перські воїни, які протистояли фалангам Олександра Македонського, мали бороди до ключиці, а високопоставлені чиновники покривали волоссям всі груди. Схожа мода раніше існувала і в Греції, правда завивка бороди була хаотичною. Набагато більше інформації ви можете дізнатися на сайті: http://tvoya-boroda.com/boroda-v-istorii, де розповідається про те, чи популярна борода сьогодні.

Борода в Стародавньому Єгипті

Найбільш екзотичною була мода на бороду в Стародавньому Єгипті, де вона була привілеєм фараонів. Володарі долини Нілу за допомогою численних стрічок перетворювали свої бороди в якусь вузьку циліндричну конструкцію, яка виступала від підборіддя під кутом. Складається враження, що нерідко це спорудження було просто своєрідним шиньйоном, яке за допомогою кінців згаданих стрічок кріпилися на черепі фараона під його величною короною.

Іудейські бороди

Північно-східні сусіди єгиптян – іудеї прийшла на береги Мертвого моря з глибин Аравії в II тисячолітті до н.е. кочового народу хабіру, і проблем з бородами не мали. За освяченої століттями традиції віруючі іудеї борід не брили і посилювали їх на скронях спеціальними прядками волосся, в які впліталися шматочки папірусів зі священними текстами.

Борода в Східній Європі

Стародавні жителі Центральної та Східної Європи, незважаючи на віддаленість від центрів античної цивілізації, борід особливо не дарували. Це підтверджується бритвами, найденими при розкопках "варварських" поселень і могильників перших століть нашої ери. Єдиним винятком у цій бритвеній моді були скіфи, що змінилися до початку нашої ери в Північному Причорномор'ї вусатими сарматами.
Як це не дивно, мода на бороди в Східну Європу прийшла з Візантії разом з прийняттям християнства.

Борода в Західній Європі

Аристократія Західної Європи також відклала в сторону бритву досить пізно. Мода на маленькі борідки, так улюблених сучасними тінейджерами, з'явилася тут в XI-XII ст., Після того як хрестоносці зіткнулися в боях за Святу Землю з турками-сарацинами, на обличчях яких волоссям були оточені лише губи.

Сучасна борода

Не злічити форм і розмірів сучасних борід. Вони лише підкреслюють індивідуальність своїх власників, створюючи, правда, деякі незручності при підстригання: цю важливу суто індивідуальну акцію не кожен чоловік довірить сучасному перукарю. У будь-якому випадку до бороди необхідно ставитися з розумінням. Зовсім не обов'язково сприймати його як нечепуру або як тайгового мешканця, який заскочив в місто на побивку.
Ті деякі можливості, які природа дала чоловікові для реалізації його індивідуального зовнішнього вигляду, частково виконує борода - функцію знака соціальної стабільності, сталості характеру і вірності історичним традиціям, носієм яких усвідомлює себе володар бороди.

 

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 48)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ