Главная : Новости

Лікувальні настої та настоянки

, 11:20
0 1185

Лікувальні настої та настоянкиСамостійне виготовлення якісного самогону має на меті не тільки отримання міцного алкогольного напою, а й отримання етилового спирту. А етиловий спирт - незамінний компонент при виготовленні лікарських і цілющих настоянок з трав, ягід, плодів та ін. Слід розрізнити настої і настоянки. До речі, придбати їх можна в інтернет-магазині: https://travnica.su/.

Що таке настої?

Настої робляться на воді, шляхом заварювання кип'ятком трав, частин рослин тощо, їх кип'ятіння, відварювання, багатогодинне настоювання. У рідкісних випадках настої роблять і холодним способом. Незважаючи на доступність, у настоїв є два суттєвих недоліки:

  • По-перше, їх досить довго і клопітно готувати, відварюючи або кип'ятячи на водяній бані інгредієнти;
  • По-друге, вони не зберігаються довго, навіть в холодильнику. Тому їх треба готувати регулярно, кожні кілька днів. А для цього потрібно ще й зберігати інгредієнти так, що б вони не зіпсувалися і не втратили свою лікувальну силу.

Що таке настоянки?

Інша справа - настоянки. Це спиртова витяжка з лікарського засобу. Спирт є прекрасним розчинником і достатньо ефективно «висмоктує» всі корисні речовини з вихідного матеріалу. Практично всі рецепти настоїв можна реалізувати і в вигляді настоянки.

Ще однією прекрасною якістю настоянок, крім їх ефективності, є дуже великий період зберігання. Він, як правило, буває не < 2-х - 3-х років. А це дозволяє використовувати вихідні матеріали в період їх максимальної «сили» і ефективності і легко заготовлювати необхідну кількість настоянки аж до наступного сезону. Або робити настоянки «профілактичного» характеру про запас, навіть якщо нічого не болить. Фактично, настоянка являє собою концентрат ліків. І якщо чаї та настої пьють«склянками», то настойку - краплями. Смак спирту, та ще настояного на будь-яких гірких рослинах не всім до смаку, тому зазвичай при вживанні всередину краплі настоянки додають в невелику кількість чистої води. В данному вигляді спиртову настойку можна застосовувати навіть при лікуванні дітей.

Технологія настойки, в загальних рисах, вельми проста. Вихідна сировина подрібнюється (при необхідності) і закладається в герметично закриту посудину з широким горлом, в яку заливається необхідна кількість спирту, горілки або якісного самогону. Об'ємне співвідношення найчастіше береться 1: 1. А вагове 1: 5. Тобто спирт повинен покривати всю сировину. (Вага сухої сировини - трав приблизно в 5 разів < ваги спирту такого ж об`єму).

Настоянку витримують не < 7 - 10 днів при кімнатній температурі, після чого проціджують і розливають в герметичний посуд. Зберігають настоянки у темному прохолодному місці. У такому вигляді настоянка зберігає свої лікувальні властивості кілька років. Застосовують настойки у вигляді крапель або у вигляді примочок і компресів, а також при розтиранні.

Занадто міцний спирт просто незручно використовувати при вживанні крапель, а слабкий вимагає довгого настоювання і гірше зберігається. Тому найчастіше використовують розчин спирту «горілчаної» міцності - 40-60 градусів.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 161)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ