Главная : Новости

Потрібен протипролежневий матрац Ukrmedshop вам в поміч!

, 22:56
0 1523

противопролежнивые матрасы

В данній статті ми розглянемо на що потрібно звернути увагу при покупці протипролежневого матрасу і розповість нам про це співробітник інтернет-магазину медтехніки: http://ukrmedshop.com.ua/.

Динамічний або статичний?

Починати підбір протівопролежнего матраца слід з консультації з лікарем, який в ході детального огляду повинен зробити висновок про загальний фізичний стан хворого, про стан шкіри, а при наявності пролежнів - визначити стадію їх прогресування, і, відштовхуючись від отриманих даних, порекомендувати тип матрацу. На першому етапі підбору необхідно визначити, який матрац потрібен пацієнтові: статичний або динамічний.

Поверхня статичного протипролежневого матрацу (його ще називають автономним) не рухається, а протипролежневий ефект досягається за рахунок анатомічної адаптації до найдрібніших особливостей тіла пацієнта і рівномірного розподілу тиску. Такий тип матраців підійде мобільним і частково рухомим пацієнтам, яким прописаний постільний режим.

Поверхня динамічного матрацу перебуває в русі, подібно морській гладі, і за рахунок змінного тиску і ефекту безперервного масажу надає протипролежневий вплив. Такий тип матраців підходить виключно іммобільним лежачим пацієнтам; пацієнтам з наявністю часткової рухової функції такі матраци не рекомендуються, оскільки на них складно і небезпечно сидіти.

Слід пам'ятати, що за розміром розрізняють стандартні, дитячі та баріатричні (для повних людей) протипролежневі матраци.

Комірчастий або балонний?

Якщо підбирається динамічний протипролежневий матрац, то найважливішим критерієм вибору є тип повітряних секцій: комірки або балони. При визначенні, який тип секцій більше підходить конкретному пацієнтові, враховується два фактори: вага хворого і ступінь ураження тканин пролежнями. Пацієнтам з невеликою і середньою вагою (до 120 кг) лікарі рекомендують комірчасті протипролежневі матраци, пацієнтам з вагою 120-160 кг і вище - балонні протипролежневі матраци.

Вага взагалі є критичним фактором в протипролежневій терапії, тому їй потрібно приділяти особливу увагу. Якщо матрац підібраний невірно, і для даного пацієнта він дуже тонкий, то буде спостерігатися ефект «глибокого провисання», при якому точки пікового тиску будуть торкатися поверхні ліжка, а значить, протипролежневий вплив зійде нанівець.

Важливо також враховувати максимальну вантажопідйомність матраца і ні в якому разі не допускати того, щоб вона впритул наближалася до ваги пацієнта. Якщо протипролежневий матрац купується пацієнту з пролежнями легкого та середнього ступеня або відсутністю пролежнів з метою їх профілактики, в цьому випадку рекомендується пористий протипролежневий матрац. Якщо ж протипролежневий матрац потрібен пацієнтові з пролежнями середнього та тяжкого ступеня, тоді вибір потрібно зупинити на матраці балонного типу.

Матеріал

Ще одним критерієм вибору протівопролежнего матраца є матеріал, з якого він виготовлений; в основному це ПВХ або пінополіуретан. ПВХ (полівінілхлорид) бездоганно сануючий і не вбирає вологу.

Пінополіуретан є матеріалом нового покоління: він не нагрівається при тривалому контакті зі шкірою пацієнта, пропускає повітря, дозволяючи шкірі дихати, і не пропускає воду. Вибір матеріалу в даному випадку визначає не тільки рівень комфорту пацієнта, а й ефективність протипролежневої терапії. Зокрема, здатність матеріалу зберігати прохолоду прямо пропорційна рівню потовиділення пацієнта, яке в свою чергу є істотним чинником ризику утворення пролежнів.

Тому лежачим пацієнтам, схильним до рясного потіння внаслідок надмірної ваги або інших фізіологічних причин, більше підійдуть протипролежневі матраци з пінополіуретану, а також матраци з мікроскопічними вентиляційними отворами (лазерною перфорацією), завдяки яким повітря постійно циркулює по поверхні шкіри, знижуючи потовиділення і створюючи пацієнтові максимально комфортний мікроклімат. Оскільки компресор протипролежневого матрацу працює безперервно, не зайвим буде звернути увагу і на рівень його шуму - він не повинен перевищувати комфортні 5-10 Дб.

Висновки

Перш ніж прийняти остаточне рішення про покупку конкретної моделі, необхідно виміряти довжину і ширину ліжка, на якій протипролежневий матрац лежатиме. Невідповідність габаритів ліжка і матраца негативно позначиться на роботі останнього і зведе нанівець терапевтичний ефект.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 176)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ