Главная : Новости

Чи можна назавжди позбутися і вилікувати діабет 1-го і 2-го типу?

, 13:24
0 1416

цукровий діабетВідповідь на вищепоставлене запитання дуже і дуже непроста. Бажання поправити здоров'я часом затуманює наш мозок і ми перестаємо відрізняти реальність від вигадки і фантазій.

В данній статті редактор порталу http://pro-diabet.net/ дасть відповідь на головні питання діабетика: «Чи можливо вилікувати цукровий діабет? Як позбутися, вилікуватися від діабету 1-го і 2-го типу назавжди і повністю? Чи є випадки повного виздоровлення?»

Чи можна вилікувати цукровий діабет?

Давайте почнемо з розбору найбільш часто зустрічаючихся типів данного недуга, а в кінці розглянемо більш рідкісні варіанти хвороби.

Чи можна вилікувати цукровий діабет 1 типу?

До найпоширеніших типів діабету відносять цукровий діабет 1-го і 2-го типів. Цукровий діабет 1-го типу (дитячий діабет або діабет молодих) з'являється через аутоімунні процеси, які знищують бета-клітини підшлункової залози або блокують інсулін, внаслідок чого вони перестають синтезувати гормон, який доставляє глюкозу клітинам організму.

Клініка цукрового діабету 1 типу розвивається тоді, коли загинуло більше 80 % бета-клітин. На жаль, при сьогоднішньому рівні розвитку світової медицини цей процес незворотній. Зупиняти аутоімунний процес лікарі поки не навчилися, і це стосується не тільки цукрового діабету, але і інших аутоімунних захворювань.

Таким чином, відповіддю на питання «Чи виліковується діабет у дітей?» буде: «Цукровий діабет 1-го типу, який виникає у дитини і підлітка, а також в окремих випадках у дорослого (LADA-діабет), в наш час не виліковний, оскільки лікувати вже, власне, нічого!». В світі поки не відомо жодного випадку повного вилікування від діабету 1-го типу.

Залишається тільки підтримувати нормальний рівень інсуліну шляхом його ін'єкцій.

На жаль, весь час з'являються нечесні люди, які намагаються заробити на пристрасному бажанні батьків вилікувати свою дитину. Починаючи з лікування у сумнівних бабок не менше сумнівними народними засобами, закінчуючи лікуванням нібито стовбуровими клітинами.

Перспективи лікування діабету 1-го типу

Однак це зовсім не означає, що вчені не шукають способів позбавлення від цієї важкої хвороби. Які ж перспективи чекають нас і наших дітей в майбутньому? Ось які шляхи вирішення можна очікувати:

 • штучна підшлункова залоза;
 • можливість імплантації здорових бета-клітин;
 • розробка ліків, які блокують аутоімунний процес і стимулюють ріст нових бета-клітин.

На сьогоднішній день найбільш реальним з цих напрямків є штучна підшлункова залоза, але вважати що це повне вилікування було б не правильним, оскільки очікується дуже точний, надійний високотехнологічний «протез» - зовнішній апарат, який буде сам стежити за цукром крові і підтримувати його на нормальному рівні. Своя ж залоза так і залишиться непрацюючою.

Решта напрацювання не варто чекати раніше 10-15 років. Але не варто засмучуватися, адже зараз є все необхідне, щоб мінімізувати негативний вплив діабету, щоб дочекатися прориву в медицині. Я маю на увазі зручні шприц-ручки, інсулінові помпи, глюкометри з тест-смужками і системи постійного моніторингу глюкози.

Як назавжди вилікувати цукровий діабет 2-го типу?

Що ж стосується цукрового діабету 2-го типу, то тут відповідь на поставлене вище запитання неоднозначна. Перемога над захворюванням в цьому випадку залежить від:

 • активних дій і великого бажання самого пацієнта;
 • стажу цукрового діабету;
 • ступеня розвитку ускладнень.

Як відомо, цукровий діабет 2 типу - це багатофакторне захворювання. В його розвитку бере участь безліч чинників. Одним з найважливіших факторів є ожиріння (практично всі пацієнти мають зайву вагу), який призводить до інсулінорезистентності - нечутливості тканин до інсуліну.

Якщо говорити простою мовою, то в організмі людини з цукровим діабетом виробляється дуже багато інсуліну, але він не працює як треба, тому що рецептори в тканинах не можуть з ним з'єднатися, і інсулін не активується. Тому він весь час накопичується в крові, попутно надаючи свою негативну дію.

Єдиний вихід у цій ситуації - це нормалізувати роботу рецепторів і дати інсуліну виконувати своє призначення. Але як це зробити? Як тільки зникнуть чинники, що призводять до інсулінорезистентності (їх багато, а ожиріння - тільки один з них), пацієнт вилікується від цукрового діабету.

Фактори, що призводять до інсулінорезистентності:

 • Вік;
 • Низька фізична активність;
 • Харчування;
 • Ожиріння та його тип;
 • Патологія внутрішньоутробного розвитку;
 • Генетична схильність.

Як бачите, є фактори (генетична схильність, патологія внутрішньоутробного розвитку, вік), на які людина не може впливати. Але на інші чинники можна успішно впливати. Потрібно не чекати старості, а починати роботу над собою вже зараз, саме в цьому віці.

Боротьба з надмірною вагою, правильне харчування, збільшення фізичної активності під силу кожній людині при наявності сильного бажання вилікувати свій цукровий діабет в поєднанні з активними діями в цьому напрямку!

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 38)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ