Главная : Новости

Що таке фімоз?

, 09:57
0 591

фімоз

Фімоз - це захворювання, яке пов'язане зі звуженням крайньої плоті. Словом «фімоз» називають різні ситуації, коли головка статевого члена або повністю не оголюється, або відкривається важко і з болем. Крайньою плоттю називають складку шкірного покриву, яка захищає головку пеніса. Далі ми розглянемо стадії фімоза і розповість нам про них редактор сайту profimoz.ru.

Стадії фімозу

При розвитку хвороби лікарі виділяють 4 стадії:

  1. При першій стадії головка пеніса в звичайному (спокійному) стані оголюється без яких-небудь проблем. Однак при ерекції для оголення статевого члена доводиться прикладати незначні зусилля;
  2. На другій стадії хвороби в спокійному стані шкіра пеніса відкривається важко, при порушенні вона вже не відкривається зовсім;
  3. Третя стадія патології характеризується відкриттям виключно в стані спокою, причому з сильними больовими відчуттями і додатком зусиль. Проте, при сечовипусканні на третій стадії проблем поки не виникає;
  4. Остання стадія викликає серйозні проблеми при сечовипусканні. У хворих препуціальний мішок набухає, після чого рідина виходить назовні по краплях - тонкою цівкою.

Фактори ризику і основні причини розвитку хвороби

Причини розвитку патології на сьогоднішній день, на жаль, практично не досліджені. Цілком ймовірно, що хвороба може проявлятися через нестачу сполучних тканин. Тому обумовлена ​​вона, швидше за все, генетичною схильністю.

Фімоз у дітей

У дитячому віці - це нормальний стан. Практично всі хлопчики переживають його в 2-3 роки. Медики тому і називають його фізіологічним процесом. Проте, сьогодні фахівці сперечаються з приводу того, в якому саме віці хвороба варто вважати нормою, а в якому вона перетворюється в серйозне захворювання, що вимагає лікування в мінімально можливі терміни.

Необхідно відзначити, що при фізіологічному фімозі можуть виникнути всі ті ускладнення, які можливі і при «болючій» його формі. У будь-якому випадку, вирішувати питання про проведення хірургічного втручання у дітей необхідно в індивідуальному порядку, виходячи при цьому із загальної будови тіла і стадії розвитку.

Поспішати ні в якому разі не варто - практично завжди дитячий фізіологічний фімоз проходить сам по собі без наслідків, після чого головка статевого члена відкривається, а наступних проблем, які пов'язані з крайньою плоттю, вже не виникає. До розкриття головки пеніса потрібно приділити окрему увагу особистій гігієні. Статевий орган один раз в день необхідно промивати різними антисептиками (скажімо, хлоргексидином або мірамістином).

Тому якщо у дитини вже в ранньому віці діагностовано фімоз, то це не привід переживати або вчиняти будь-які непродумані рішення. А ось якщо малюкові вже років сім, але головка пеніса все ще не відкривається вільно, то оперативне втручання стає необхідністю.

Фімоз у дорослих

Якщо не звернутися до уролога, то дитяча форма хвороби через кілька років може перерости у дорослу, яка набагато небезпечніша. Втім, навіть після лікування захворювання може повернутися в пубертатний період. Саме в цьому віці у чоловіків починається гормональний розвиток і бурхливе зростання інтимних органів.

Збережений (недолікований) з дитинства фімоз цілком може відразу перерости в 3 і 4 стадію. Якщо ж хвороба вперше «вилізла» тільки в пубертатний період, то найчастіше вона не увійшла в 2 стадію. Так що затягувати з втручанням в разі тривалого захворювання ні в якому разі не варто.

Якщо на 3-4 стадії хвороби головка зовсім не відкривається, то ділянки крайньої плоті пеніса як би «приростуть» до слизової головки. Зазвичай все починається з маленької ділянки, яка дуже швидко розширюється, в результаті чого шкірний покрив крайньої плоті взагалі повністю приростає. Цей процес (хоча сам по собі і не викликає болю або дискомфорту) являється небезпечним, так як спроба відкрити руками головку пеніса може супроводжуватися не тільки неприємними відчуттями, але і кровотечею. Ось чому зволікання в подібних випадках небажане і навіть небезпечне.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 40)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ