Главная : Новости

Пухлина головного мозку

, 22:20
0 2164
Пухлина головного мозку - це різнорідна група внутрішньочерепних новоутворень, яка виникає безпосередньо з самих тканин мозку, його оболонок, черепно -мозкових нервів або в результаті метастазування інший пухлини. Термін рак мозку не зовсім коректний, правильніше - злоякісна пухлина головного мозку. Однак ця формальність у цьому матеріалі буде опущена. Більш детально про злоякісні пухлини роскаже Онко Портал: http://onco-net.net/.

Будова головного мозку.

Головний мозок (ГМ) включає п'ять відділів - довгастий мозок, задній мозок, який складається з моста і мозочка, середнього, проміжного і переднього мозку (великі півкулі). Разом з тим весь мозок поділяють на три частини: стовбур мозку, мозочок і півкулі великого мозку, які покриваються корою. ГМ покритий трьома оболонками - м'якою, або судинною оболонкою, павутинної і твердої.

Епідеміологія пухлини головного мозку

Пухлина головного мозку досить рідкісна патологія, яка становить приблизно 1,5 % у структурі всієї онкології. Ці новоутворення можуть розвиватися в будь-якому віці. У дітей в більшості випадків пухлини головного мозку первинні, тобто розвиваються з тканин головного мозку або його оболонок. Для дорослих же характерні метастатичні ураження, наприклад при раку легені та молочної залози. Найбільш поширеним гістологічним варіантом є гліобластома, на її частку доводитися близько 60% всіх діагностованих випадків. Чоловіки страждають від цієї патології частіше. Також рак ГМ частіше зустрічається у людей білої раси, ніж серед інших рас.

Класифікація пухлин головного мозку

Сучасна гістологічна класифікація розроблена експертами ВООЗ в 2007 році. У ній описано більше сотні різних гістологічних варіантів пухлин центральної нервової системи. Найчастіше зустрічаються такі підтипи:
    Нейроепітеліальние пухлина - сюди відносяться гліома і астроцитома. Ці пухлини виникають з мозкової тканини.
    Пухлина черепних нервів - невринома, утворюється з клітин, складових миелиновую оболонку нерва.
    Пухлина оболонок - менінгіома, розвивається з клітин павутинної оболонки головного мозку.
    Метастатичні пухлини - виникають при метастазировании з первинного вогнища. Найчастіше це спостерігається при раку молочної залози і раку легенів.
Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 96)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ