Главная : Новости

Що таке мокасини?

, 17:04
0 1652

мокасиниМокасинами називається взуття на м'якій, плоскій підошві без шнурків і застібок з язичком на підйомі стопи, який може бути прикрашений пензликами, бахромою або перемичкою. При виготовленні верхню частину взуття натягують на колодку і скріплюють зовнішнім швом. Іноді мокасини мають широкий характерний для чоловічого взуття каблук, а також декоративну шнурівку, розташовану по периметру п'яткової частини. Мокасини були традиційним взуттям американських індіанців і є одним з трьох найстаріших видів взуття, поряд з личаками і сандалями.

Деякі люди стверджують, що у справжніх мокасинів немає окремої підошви. З одного боку це правильно, що мокасини багатьох індіанських племен не мали підошви, тому що м'яка шкіра була ідеальна для лісової території та полювання. Але племена, які проживали в горах або преріях, часто пришивали окрему підошву зі шкіри бізона, таким чином, мокасини більше підходили для їх середовища.

З чого роблять сучасні мокасини?

На сьогоднішній день виготовляють досить широкий ряд моделей не тільки за зовнішнім виглядом: від класичної строгості до моделей з різною формою носка, але і за матеріалом виготовлення. Крім найпопулярнішої телячої шкіри, яку фарбують у всі барви веселки, для виготовлення мокасин також використовують оленячу. Існують і зовсім екзотичні варіанти зі шкіри алігатора, поні або пітона. Найдорожчими дизайнерськими мокасинами є мокасини з поні, оскільки для їх виробництва підходить тільки шкура з задньої частини тварини. Італійські дизайнери використовують для своїх виробів шкуру диких кабанів, яка відрізняється крупнозернистою структурою.

Для прикраси мокасин найчастіше використовують бісер, декоративні металеві або пластмасові елементи, а також фарба для тканини. Так, одвороти розшивають голками дикобраза, прикрашають тканинною аплікацією. Бісером найчастіше розшивають зовнішню сторону язичка взуття. Також для мокасин характерне використання бахроми і металевих декоративних елементів. До речі, модні жіночі мокасини ви можете придбати в інтернет-магазині: sandalino.ua.

Види мокасин

В даний час ринок пропонує великий асортимент мокасин, що розрізняються не тільки різноманітністю кольорів, але і за зовнішнім виглядом:

  • Класичні мокасини. Як правило, у них лаконічний дизайн без обробки, їх шиють зі шкіри, замші, текстилю;
  • Дизайнерські мокасини. Виключенням є дизайнерські моделі, декоровані намистинами, камінням, паєтками, шипами, та іншими матеріалами, - в даному випадку виробники взуття надихаються стилем традиційних індіанських мокасин, які часто прикрашалися вишивкою, голками дикобраза, бісером;
  • Утеплені мокасини. М'які туфлі утеплювали хутром ще в північноамериканських племенах, в сучасних колекціях теж є утеплені аналоги, зшиті хутром всередину;
  • Мокасини-черевики. Це виключний різновид мокасин на шнурівці, які мають стилізований вигляд (у них високі берці і застібка на шнурках). Примітно, що індіанці не використовували шнурівку, шнурівками туфлі могли обхоплюватися зверху в області щиколотки і гомілки;
  • Мокасини-чоботи. Це стилізовані мокасини, шкарпеткова частина яких має форму класичних, але у них є халяви без застібки або із застібкою на блискавці.

Як правильно і з чим носити мокасини?

Наймоднішими вважаються замшеві мокасини, які відмінно підійдуть як до спортивного костюму, так і легких штанів. Улюблений американський стиль - це чорні замшеві мокасини в поєднанні з діловим костюмом. І правда, класичні мокасини добре виглядають з костюмами, в тому числі і діловими.

Для молоді найкраще підходять напівспортивні моделі, які відрізняються задником, на який набігає підошва з шишечок.

Також існують і пляжні варіанти мокасин - без задників, а іноді і без шкарпеток.

Мокасини не варто носити зі спортивними штанами. Також мокасини є тим різновидом взуття, під яке не слід одягати шкарпетки.

Найбільш практичними моделями вважаються коричневі мокасини без зайвих аксесуарів, оскільки поєднуються практично з будь-яким одягом.

Що стосується замшевих мокасин, то вони будуть вимагати щоденного догляду, оскільки на замшевій поверхні дуже помітні бруд і пил.

У гардеробі кожної жінки повинні бути мокасини, оскільки вони добре виглядають не тільки з брюками, але і спідницями, сукнями і сарафанами.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 161)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ