Главная : Новости

Гіпотиреоз у дітей: Що це таке?

, 21:47
0 1429

гіпотиреоз

У дітей таке захворювання, як гіпотиреоз викликане безпосередньо нестачею тиреоїдних гормонів відразу після народження або ще у внутрішньоутробному періоді. У разі відсутності терапії у грудничків виникають: жовтяниця, труднощі з диханням, голос стає хрипким і грубим; у дітей старшого віку розумова відсталість, відзначаються дистрофія м'язової та кісткової тканини, а також сповільнюється ріст. Більш детально, читайте на сайті http://mama12.ru/zdorovie-detej/gipotireoz-u-detei.

Які симптоми захворювання?

При народженні вага та зріст дитини з гіпотиреозом відповідають нормі, характерні ознаки патології розвиваються до 3-6 місяців. При грудному вигодовуванні симптоми не наростають, поки дітей не віднімають від грудей, оскільки тиреоїдні гормони в невеликій кількості передаються дитині з молоком матері.

Якщо дитину з гіпотиреозом не лікували до 2-річного віку, навіть добре проведене лікування пізніше навряд чи запобіжить розумовій відсталості. Уповільнення росту вже чітко проявляється в ожирінні, непропорційно великих розмірах голови, оскільки ріст рук і ніг уповільнений. У дітей старшого віку може прискорюватися або запізнюватися статеве дозрівання.

Як діагностують гіпотиреоз у дітей?

Лабораторні дослідження дозволяють визначити концентрацію тиреоїдних гормонів. Підвищені концентрації тиреотропного гормону в сироватці крові в поєднанні з низькими концентраціями тироксину і трийодтироніну свідчать про наявність гіпотиреозу. Рання діагностика і своєчасно почате лікування можуть звести до мінімуму викликані гіпотиреозом враження.

Електрокардіографія виявляє уповільнені серцеві скорочення і зміни в серці у нелікованих дітей. Сканування щитовидної залози і тести з радіонуклідом йоду виявляють знижене поглинання йоду і підтверджують відсутність щитовидної залози. Рентгенологічні дослідження колінних чашечок, стегнових кісток показують порушення в розвитку скелета.

Як лікують гіпотиреоз?

Раннє виявлення має вирішальне значення для запобігання незворотної розумової відсталості і забезпечує нормальний фізичний розвиток.

Лікування немовлят до 1 року полягає в замісній терапії препаратом levoxine, яка починається з помірних доз. Дози поступово збільшують до таких, які будуть потім підтримуватися протягом усього життя. Різке збільшення дозування може посилити гіпотиреоз. Так як у дітей швидкість обміну тиреоїдних гормонів вища, їм призначають вищі дози, ніж дорослим. Діти старшого віку також отримують levoxine.

Що можуть зробити батьки для своїх хворих дітей?

Пам'ятайте, що вашій дитині буде потрібно приймати препарати тироїдних гормонів протягом усього життя. Слідкуйте за ознаками передозування (прискорений пульс, дратівливість, безсоння, підвищена температура, пітливість, зниження маси тіла). Щоб запобігти прогресуванню розумової відсталості, суворо дотримуйтесь схеми лікування.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 90)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ