Главная : Новости

Які є методи реставрації?

, 16:16
0 523

реставрація зубів"Сучасна стоматологія може запропонувати два методу реставрації зубів: прямий і непрямий. Говорячи ж точніше, стоматологія має в своєму методологічному арсеналі два способи проведення процедури реставрації, оскільки вибір того, яку методику використовувати, залежить не стільки від уподобань і побажань пацієнта, скільки від кожної конкретно клінічної картини", - розповідає співробітник стоматології Biostom, в якій можна провести реставрацію зубів у Харкові.

Пряма реставрація

Коли мова йде про прямий метод реставрації зубів, мається на увазі, що всі етапи роботи безпосередньо в роті пацієнта проводяться за одне відвідування. Пряма реставрація зубів може бути одномоментною і багатоетапною. Багатоетапна реставрація зуба може тривати кілька годин. Якщо проведенню реставрації перешкоджають будь-які захворювання, то процедура буде проведена після усунення факторів захворювання.

При прямій реставрації стоматолог користується композитними матеріалами. Таку процедуру цілком можна назвати «нарощуванням» зуба. При необхідності, спочатку стоматолог заліковує кореневі канали. Потім, використовуючи світловідбиваючі матеріали, лікар, наносячи їх шар за шаром, відтворює необхідну форму коронкової частини зуба. В кінцевому підсумку, відтворений зуб функціонально і зовні повністю повторює свого натурального попередника. Сучасні композитні матеріали досить міцні, довговічні й надійні. Проведення прямої реставрації потребує терплячості з боку пацієнта, оскільки лікарю доведеться враховувати не тільки схожість з натуральним зубом за кольором і формою, не тільки функціональність відновлюваного зуба, але і фактор правильного змикання щелеп, а це досить кропіткий процес.

Непряма реставрація

Інший метод реставрації зубів називають непрямим, оскільки включає в себе частину роботи, яка відбувається поза ротом пацієнта, і це вимагатиме декількох візитів до лікаря.

Загалом порядок непрямої реставрації можна назвати таким:

  • Обстеження порожнини рота, при необхідності - призначення лікування (обстеженню і необхідному лікуванню підлягають не тільки зуби, але і ясна, саме тому можуть знадобитися послуги різних фахівців);
  • Далі йде підготовка порожнини до установки ортопедичної конструкції;
  • Зняття зліпків зубів пацієнта;
  • Зліпки передаються в зуботехнічну лабораторію, де буде виготовлена потрібна конструкція. По суті, саме цей етап відрізняє непрямий метод реставрації від прямого. На цей період в роті пацієнта буде встановлено тимчасовий протез;
  • Після того, як постійна конструкція буде виготовлена, лікар встановлює її в роті пацієнта. В якості таких конструкцій можуть бути використані: коронки, вкладки, накладки (вініри).

В якості матеріалу для виготовлення конструкцій, переважно, використовується кераміка - надійний матеріал, що володіє дуже високими естетичними характеристиками. Застосування кераміки можливо тільки при непрямому методі реставрації, але це не означає, що саме їй буде віддано перевагу, оскільки, повторимося, вибір методу залежить від кожної конкретної ситуації.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 44)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ