Главная : Новости

Кистьові бинти і лямки. Для чого вони потрібні?

, 23:42
0 1498

кистьові бинтиПри виконанні присідань з великою вагою, великому навантаженню піддаються не тільки колінні суглоби, але і зап'ястя рук. Для того, щоб захистити ці ділянки від травм застосовуються кистьові бинти.

Такі бинти застосовуються як в пауерліфтингу, так і, наприклад, в фітнесі. Цей спосіб добре охороняє зв'язки і сухожилля спортсменів від розтягнень та інших травм. За рахунок того, що бинти накладаються методом компресійної обмотки, вони надійно фіксують суглоби і стабілізують кінцівку, яка виконує свою роботу під час вправи.

Використання кистьових бинтів вкрай необхідно, але, тим не менш, рекомендується знімати бинти в «неробочий» час, тобто між силовими підходами, щоб не порушувати природного кровотоку в судинах кінцівок.

кистьові напульсникиНавантаження на кисті збільшується ще й коли штанга сповзає вниз, а це досить типово при виконанні вправ, тому як штанга розташовується на плечах нижче. Тому виникає додаткове навантаження на зап'ястя, причому це найбільше характерно для невеликих і середніх ваг, коли рухи повторюються кілька разів поспіль.

Болей в зап'ястях можна уникнути, також використовуючи напульсники, які є якимись замінниками бинтів в якійсь мірі. Жорсткість напульсників практично ідентична бинтам для колін і вбереже ваші зап'ястя від травм. До того ж, напульсники одягаються і знімаються простіше і швидше бинтів.

Дуже часто ті атлети, які вже давно займаються, звикають до постійного навантаження на кисті і перестають користуватися як напульсниками, так і бинтами, виступаючи на змаганнях. І це також, нерідко призводить до травм.

Пам'ятайте, що в нижній точці амплітуди, штанга дає на ваші зап'ястя дуже велике навантаження. Тому, не забувайте бинтувати зап'ястя на тренуваннях і, повірте, через кілька років, ви точно зрозумієте, що це було правильним рішенням.

кистьові напульсникиПри виборі кистьових бинтів варто враховувати їхню довжину. Вона, як правило, коливається від 30 до 90 см. Єдиних рекомендацій немає, так як кожен спортсмен індивідуальний, комусь більше підійдуть мягші бинти, а комусь більш жорсткі. В ідеалі, потрібно спробувати кілька варіантів різної довжини і жорсткості, виходячи з розміру ваших зап'ясть і особистих переваг по жорсткості. Після чого вибір стане простішим, ви визначитеся з тим, який підійде вам більше всього.

Найтиповіші критерії, пов'язані з довжиною бинтів полягають у тому, що довші бинти надійніше фіксують зап'ястя, але їх довше намотувати кожен раз, а більш короткі по довжині зручніші у використанні, але дадуть меншу жорсткість.

Досить часто атлети, переходячи на новий рівень за вагою, не можуть його підняти не через те, що це не дозволяє зробити рівень розвитку їх м'язів або техніка, а саме тому, що сили хвата не вистачає для утримання такої ваги в руках. В кінці важких підходів, при виконанні станової тяги, кисті вже просто не здатні утримувати снаряд. Саме нестабільне становище хвата в кінці підходу не дає спортсменам розвинути необхідне зусилля, яке буде направлено на цільову групу м'язів.

Кистьові лямки і ремені та їх переваги

кистьові бинтиДля того, щоб усунути це явище, спортсмени застосовують деякі спеціальні пристосування, які створені для збільшення сили хвата. Це кистьові ремені, лямки та гаки від фірмових іменитих виробників або ж саморобні. До речі, придбати професійні лямки оптом можна в інтернет-магазині befirst.info.

Мабуть, головною перевагою є той факт, що при їх використанні вам фактично не потрібно концентруватися саме на утриманні в руках штанги або гантелі або ж рукоядки блокового пристрою. Виконуючи вправу із застосуванням кистьових ременів, атлету потрібно думати тільки про саму тягу, про роботу спинних м'язів, але ніяк не про хват. Це насправді дозволяє добре зосередитися на головному. І дане зосередження не є тільки психологічним, так як використання лямок змінює практично всю біомеханіку самої вправи. Саме цією обставиною і аргументують спортсмени використання в своїх тренуваннях таких ременів. І численні вимірювання - тому підтвердження.

Застосування кистьових лямок при виконанні станової тяги дозволить вам працювати з величезними вагами довгий час, за умови, що ваша спина і інші м'язи вже готові до таких ваг, на відміну від сили хвата. Недоліки ж такої екіпіровки дають про себе знати при зловживанні ременями або лямками на тренуваннях. Якщо ви застосовуєте ремені і лямки у всіх вправах, включаючи ті, де передбачається сильне і впевнене утримання снаряда саме власними силами кистей, ви будете досягати хороших результатів, але одночасно з цим, по суті, набувати все більш кволий і слабкий хват як такий. Що в результаті зажадає якогось «лікування», яке, в свою чергу, буде обумовлено зниженням робочих ваг і тратою додаткового часу на розвиток хорошого хвату.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 188)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ