Главная : Новости

Як вибрати сонцезахисні окуляри?

, 20:53
0 1483

сонцезахисні окуляриСонцезахисні окуляри потрібно дивитися, міряти, порівнювати, а якщо врахувати, що хороші окуляри можуть коштувати досить дорого, то і накопичити необхідну суму.

Перш ніж приступити безпосередньо до порад, давайте відповімо на такий, здавалося б, дивне запитання: для чого потрібні сонцезахисні окуляри? Та й чи потрібні вони взагалі?

Людське око можна порівняти зі збільшувальним склом, яке, пропускаючи через себе сонячне проміння, здатне розпалити вогонь. У ролі лінзи тут виступає кришталик, який багаторазово підсилює дію променя, що легко може обпалити сітківку ока. На жаль, люди не в змозі відкрито дивитися на сонце.

Людина - це істота вразлива, і недосконалість свого організму змушена компенсувати всілякими пристосуваннями. Окуляри з темними лінзами і стали тим винаходом, який дозволив нам дивитися на сонце не мружачись.

Можна, звичайно, ігнорувати досягнення цивілізації, і просто щулити очі при яскравому сонці, однак в цьому випадку зростає ризик отримання дози ультрафіолетових променів, та й поява зайвих зморшок в області очей навряд чи кого обрадує. Крім іншого, окуляри - це чудовий аксесуар з точки зору стилю. І якщо до питання підійти вміло, то точний завершальний штрих вашого наряду буде забезпечений.

Отже, будемо вважати, що сонцезахисні окуляри вам неодмінно потрібні, а, отже, потрібні якісь орієнтири, щоб зробити правильний вибір і розповість нам про них співробітник інтернет-магазину glasses.zp.ua, в якому кожен житель Запоріжжя може придбати собі якісні сонцезахисні "гаджети".

Оригінал або підробка?

Часто сперечаються: що розумніше - придбати якісні дорогі окуляри в надійному магазині або підробку за 100 грн на ринку. Широко поширена думка, що дешеві окуляри не володіють захистом від ультрафіолетових променів, тому їх купувати небезпечно. Частково це міф, так як дуже багато китайських фабрик, штампують підробки тоннами, давно навчилися робити ефективне захисне покриття від УФ-променів. Проблема в тому, що ви не можете бути впевнені точно в кожному конкретному випадку, і перевірити надійність можна тільки на спеціальному обладнанні. Дорогі фірмові окуляри, які мають відповідне маркування, позбавлять вас від таких сумнівів. Не варто нехтувати цим питанням, так як дивитися на сонце в окулярах без УФ-захисту набагато небезпечніше, ніж зовсім не носити окуляри, так як в другому випадку ви щурите очі, а в першому - очі повністю відкриті.

Як і у всьому, не варто повністю орієнтуватися тільки на ціну. Запорукою вдалої покупки буде перевірений магазин, а також ваші суб'єктивні відчуття: візуальні і тактильні. Тобто при покупці окуляри необхідно гарненько розглянути, помацати, скласти-розкласти і, звичайно, приміряти. Це головна причина, чому сонячні окуляри краще все-таки купувати не в інтернет-магазині. Хоча є вихід: приміряти можна де завгодно, а купити, де подобається.

Отже, ви зробили вибір на користь оригінальних окулярів і приготувалися викласти пристойну суму (1000 - 5000 грн). Природно, за свої гроші ви хочете отримати стовідсоткову якість, а значить, варто вивчити предмет більш детально.

Як відрізнити відверту підробку від справжніх сонцезахисних окулярів?

 

  • Оригінальні окуляри продаються в комплекті з гарною упаковкою і, часто, з ганчіркою для догляду;
  • Деталі у хороших окулярів повинні щільно прилягати одна до одної, петлі мають мати плавний хід, болтики добре прикручені, лінзи міцно вмонтовані в оправу;
  • Якщо оправа залізна, то вона повинна бути монолітною, без спайок;
  • На справжніх окулярах на внутрішній стороні дужок проставляється назва виробника та маркування колекції.

Матеріал оправ і лінз

Більшість лінз для сонцезахисних окулярів в даний час роблять із пластику. Однак скло теж досить поширений матеріал. Перевага пластика заключається в тому, що лінзи більш стійкі до удару, і такі окуляри легші, однак подряпина з'явиться швидше на пластиці. Скляні лінзи в свою чергу не захищені від появи відколів. Також їх легко розбити. Якщо говорити про чіткість і неспотвореність, то верх здобуде якісний пластик.

Колір лінз - це також важлива характеристика очок. Колірна гамма досить широка: сині, жовті, помаранчеві, зелені, але найкомфортнішими для людського ока вважаються сірі і коричневі лінзи. Вони забезпечують саме «правильне» сприйняття і чіткість, і очі, відповідно, втомлюються найменше.

Поляризаційні лінзи ефективно захищають очі від відбитого (від снігу, води...) сонячного світла.

Важливою опцією може стати можливість заміни лінз.

Матеріал оправ може бути будь-який, проте найчастіше це пластик або метал. Титан, сталь, рідше - алюміній або монель (це сплав нікелю і міді). Титан - це ідеальний варіант, так як він міцніший за сталь, легший за алюміній і до того ж безпечний для алергіків, проте технологічно складний для фарбування, тому титанові окуляри йдуть в обмеженому колірному діапазоні.

Що стосується пластику, то при покупці слід уважніше придивитися до кольору оправи. Справа в тому, що існує дві технології виробництва оправ. Дорогі - виготовляються за так званою технологією block-cut, при якій оправа «вирізується» з цільного шматка ацетату, тим самим досягається найбільш насичений і багатовимірний колір, а також велика міцність матеріалу. В цьому випадку пластик отримує свій колір природним шляхом. Це особливо помітно в окулярах зі складною багатовідтінковою фактурою. Ацетат - це пластик високої якості. Кращі оправи з ацетату виробляють в Італії і на невеликих японських фабриках.

Менш дорогі оправи роблять шляхом відливу пластика в форму і подальшого фарбування.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 208)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ