Главная : Новости

Як правильно вибрати сонцезахисні окуляри

, 22:04
0 2273

сонцезахисні окуляри

Купити сонцезахисні окуляри сьогодні не проблема. Ви можете їх придбати практично скрізь: починаючи від розкладок на вулицях і закінчуючи спеціалізованими та інтернет-магазинами, наприклад, http://glasses.kh.ua/. Кольори лінз і форма оправи теж вкрай різноманітні. Єдиним проблемним питанням тут є якість вашого майбутнього придбання, його оптичні властивості і, звичайно ж, ціна.

Лінзи

Отже, спершу визначимося з лінзами окулярів. Вони можуть бути скляними і полімерними (пластиковими). Скляні лінзи мають масу недоліків, найголовнішим з яких є високий рівень небезпеки. Крім того, вони важкі і мають менший рівень захисту від ультрафіолету.

Всіх цих недоліків немає у пластикових лінз. Сучасні технології дозволяють зробити високоякісні лінзи, які абсолютно не мають негативного впливу на зір і захищають очі від шкідливих випромінювань. Звичайно, не всі пластикові лінзи сонцезахисних окулярів однаково якісні. Дешеві і дорогі лінзи можуть не відрізнятися зовнішнім виглядом, але це не гарантує однакової якості, оскільки на поверхню лінз наносяться різноманітні покриття, а в сам склад пластика додають захисні елементи, які не помітні неозброєним оком. Тому не варто купувати окуляри на вуличних розкладках: заощадивши гроші, ви втратите набагато більше, якщо у вас зіпсується зір.

Захист від ультрафіолету

При виборі окулярів варто, по-перше, звернути увагу на рівень захисту від ультрафіолету, адже саме це є однією з двох головних функцій окулярів. При виборі окулярів в магазині обов'язково звертайте увагу на етикетку, на якій детально описані всі характеристики. Зауважимо відразу, що ступінь захисту від ультрафіолету не залежить від затемненности лінз, оскільки функцію захисту виконує прозора плівка, розміщена всередині або на поверхні самой лінзи.

Для більш повного захисту очей від ультрафіолету потрібно вибирати окуляри з досить великими лінзами, які не будуть пропускати світло з боків. Для цієї мети також підійдуть окуляри з широкими дужками, які не дозволять сонячному світлу проникати з сторін.

Захист від яскравого світла

Тепер перейдемо до другої основної функції окулярів: захист безпосередньо від яскравого світла. Тут все набагато простіше - чим темніша лінза, тим краще вона захистить вас від сонця. Однак тут ще дуже важливий колір лінз, від якого залежить сприйняття оточуючих вас предметів, а також і комфорт очей. Офтальмологи рекомендують вибирати окуляри з темно-сірими або темно-зеленими лінзами, які мінімально спотворюють навколишні кольори і не мають негативного впливу на очі.

Рожеві, червоні, сині лінзи в окулярах більше підходять для іміджевого ефекту. Їх не рекомендується використовувати як базовий захист від яскравого сонця, оскільки такі кольори несприятливі для зору, і їх тривале носіння може призвести до неприємних наслідків. Так, рожеве скло значно спотворює колір предметів, що призводить до дезорієнтації, а синій колір сприяє розширенню зіниць, яке є неприродним при яскравого освітлення.

Коричневі і жовті лінзи, хоча і трохи спотворюють справжні кольори навколишніх предметів, це не призводить до дезорієнтації. Навіть навпаки, ці кольори підвищують контрастність, тому в них зір навіть трохи поліпшується. Окуляри жовтого або коричневого кольору рекомендовані водіям.

Важливо зауважити, що для автомобілістів виробники придумали особливу технологію - поляризаційні окуляри, або окуляри з поляризаційним покриттям.

Поляризаційний ефект потрібен для усунення засліплюючих відблисків, які виникають при відображенні світла від різних поверхонь. Для автолюбителів це особливо важливо, оскільки під час їзди за кермом водія може на мить засліпити, відбите від дорожнього полотна, придорожньої водойми або будь-якої іншої поверхні світло. Однак, цього моменту вистачить, щоб власник машини втратив контроль над керуванням, що може привести до плачевних наслідків.

Крім того, поляризаційні окуляри усувають відблиски, що виникають при проходженні сонячних променів через скло.

Наостанок дамо кілька загальних порад, які допоможуть вам при купівлі окулярів:

  • Не купуйте для постійного носіння окуляри екстравагантних відтінків: фіолетових, рожевих, синіх. Їх можна зрідка носити як модний аксесуар;
  • Якщо ви збираєтеся носити окуляри в місті, не вибирайте занадто затемнені лінзи (затемненность більше 60 % підійде для гір або пляжу);
  • Не варто купувати для постійного носіння окуляри з різним ступенем затемненности лінзи, в таких окулярах очі швидко втомлюються;
  • Обов'язково відзначте, наскільки вам зручно в цих окулярахс і чи не тиснуть дужки на вуха.
Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 170)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ