Главная : Новости

Вільна форма медичної довідки - поняття багатозначне

, 00:24
0 999

Вільна форма медичної довідки Сьогодні в РФ має місце певна плутанина в поняттях з області медицини. Наприклад, зокрема, термін «вільна форма медичної довідки» - це одночасно і позначення конкретної довідки, і найменування способу оформлення медичних документів.

На сьогоднішній день існує єдиний реєстр, який вказує короткі специфічні назви (позначення) на всі медичні довідки, які застосовуються в медичних установах Російської Федерації. В цілому можна сказати, що медичні довідки сучасного типу або є внутрішніми документами, що застосовуються виключно в медичних колах, тобто в рамках медичної установи і при обміні з подібними їй установами, або документами, виданими пацієнтам. Крім того, можна також виділити медичні довідки, що видаються не самим пацієнтам безпосередньо на руки, а направляються з тією чи іншою метою в структури, що не відносяться до медичної сфери та системи охорони здоров'я (наприклад, медичні довідки, що направляються на заводи, фірми і т. д.).

Треба сказати, що у зазначеній вище схемі можна навести порядок, застосувавши іншу, спрощену, схему - розподіливши медичні довідки на внутрішні і зовнішні, на довідки для ведення внутрішньої звітності та довідки для передачі звітності зовні.

Крім того, існує поділ медичних довідок за формою заповнення. Йдеться про те, що деякі медичні довідки, згідно із законодавством, медичні працівники зобов'язані заповнювати за строго встановленим зразком. Ці самі зразки визначають часом не тільки порядок і особливості внесення даних на бланк медичної довідки, а й структуру паперу для довідки, її колір і т. п. Іншими словами, регламентація заповнення медсправок може бути різною. У той же час деякі медичні довідки офіційно не мають встановленої форми заповнення й оформлення. Вони заповнюються і видаються, як прийнято говорити, у вільній формі. Відповідно, якщо довідці не зарахована якась пронумерована конкретна форма, то вона заповнюється у вільному стилі, на розсуд лікаря. Звичайно, і в таких випадках медпрацівники орієнтуються на деякі норми. Зокрема, наприклад, зміст довідки, нерідко, визначається її назвою (медична довідка для басейну, медична довідка про епідеміологічне оточення).

Окремим випадком застосування медичних довідок у вільній формі виступає довідка про відвідування лікаря. Ця медична довідка привертає до себе особливу увагу в зв'язку з тим, що інша дуже поширена її назва - це вільна форма медичної довідки.

Отже, що ж таке «вільна форма медичної довідки»?

Це загальний спосіб оформлення медичних документів або назва конкретної медичної довідки? Чи існує на даний момент в російській медицині певна неясність (якщо не сказати - плутанина) в термінах, що відображають медичні довідки та їх назви?

Насправді, за великим рахунком, вірні обидва твердження, закладені в першому питанні. Тобто існує і вільна форма медичної довідка як окремий тип документа і вільна форма заповнення різних медичних довідок. Ймовірно, саме виходячи з цього, офіційною назвою окремої медичної довідки вільної форми все ж прийнято вважати назву «довідка про відвідування лікаря».

Отже, довідка про відвідування та вільна форма медичної довідки - це один і той же документ медичного характеру. Сутність довідок такого типу полягає в підтвердженні факту відвідування пацієнтом конкретного лікаря (або іншого медичного працівника), в конкретний момент часу. При цьому медична довідка про відвідування лікаря може і не містити ні результатів візиту пацієнта, ні діагнозу, ні рекомендацій медика. Основне призначення даної довідки - це підтвердження реальності візиту до лікаря. Така довідка знадобиться, наприклад, працівникові, що не вийшов в потрібний час на робоче місце через відвідування лікаря, а також, звичайно, у багатьох інших ситуаціях схожого характеру.

З іншого боку, медичні довідки, що оформляються у вільній формі, не обов'язково повинні свідчити лише про відвідування пацієнтом лікаря. Наприклад, вже згадана вище медична довідка для відвідування басейну покликана показати, що у людини немає протипоказань до плавання і знаходженню в басейні. При цьому свобода форми заповнення довідки тут проявляється в тому, що лікар може викласти результати огляду пацієнта в різній послідовності, різними термінами і т. д.

Треба також зазначити, що сьогодні в медицині існує і так звана довідка від лікаря. Її також дуже легко переплутати із довідкою про відвідування лікаря. Проте, це зовсім різні медичні довідки. Довідка від лікаря - це документ дуже і дуже загального характеру. Його призначення полягає в тому, щоб відобразити коротко вміст медичної карти пацієнта (яка, до речі, теж має свою форму заповнення). Тобто в ній вказується список перенесених захворювань, підсумки лікування, а також перелік щеплень, зроблених людині за все життя, і деякі інші дані. При цьому зауважимо, що довідка від лікаря заповнюється у вільній формі, тобто це також вільна форма.

Висновки

Щоб уникнути описаної плутанини і для її усунення можна запропонувати просте пояснення. Справа в тому, що та сама довідка про відвідування лікаря - це вільна форма медичної довідки як така. У той же час медична довідка без регламентованої форми може назватися вільною формою оформлення лише якоїсь конкретної медичної довідки. Тобто вільна форма медичної довідки і вільна форма оформлення медичної довідки.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 171)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ