загрузка...
Главная : Новости

Марля медична: Що це таке?

, 11:45
0 681

Марля медична

Марля медична - являє собою тканину певного формату, вироблену з натуральної бавовни (100 %) з переплетенням, використовувана найчастіше в медицині, як медичний перев'язувальний матеріал. Ця тканина дуже легка, оскільки нитки не прилягають в полотні між собою, а переплітаються певними проміжками. Тканина отримала свою назву від курортного містечка на Півдні Франції Marly-le-Roi. Саме в цьому місті була фабрика, де вперше виготовили легку, з низькою щільністю і дешеву тканину, яка тепер відома, як Марля. До речі, в РФ виготовленням марлі медичної займається ООО "Текстиль".

Види марлі:

Залежно від призначення марля ділиться на:

  • вибілену;
  • сувору.

Вибілена марля застосовується виключно в медичних цілях і буває: стерильною і нестерильною. Медичні бинти, відрізи, тампони, серветки, які пройшли стерилізацію - незамінні в хірургії, при обробці ран, опіків, виконанні операцій, зупинки кровотечі ран, запобігають потраплянню інфекції.

Сувора марля використовується для технічних цілей. Це не вибілена тканина, більшої щільності ніж медична марля, використовувана як легка прокладка. Застосовується для обробки різних поверхонь, для фільтрації рідин, для склеювання карт, в меблевій промисловості і в побуті.

Типи медичної марлі:

Кількість ниток на 10 см - визначає щільність марлі по ГОСТ 9412-93. Найпопулярнішою є вибілена медична марля в рулонах наступної щільності:

  • 28 г / м 2 - розряджена марля, так званий економ-варіант з огляду на свою низьку ціну;
  • 32 г / м 2 - використовується як аналог ГОСТІВСЬКОЇ, для фільтрації, відрізів і т. д.;
  • 36 г / м 2 - стандартна марля, яка відповідає ГОСТ і використовується в лікарнях і медичних установах.

У травматології використовують марлю і бинти просочені гіпсом, це єдиним спосіб фіксації переломів і різних травм.

Марля медична - це незамінний видатковий перев'язувальний матеріал в медичних установах. Завдяки легкості, гігроскопічність і в той же час міцності - широко використовується у всіх областях медицини, як єдиний матеріал, який добре пропускає кисень, а також сприяє найбільш швидкому загоєнню різних ран і пошкоджень.

ГОСТІВСЬКА марля упаковується в папір і в бавовняні мішки. Рулон маркується етикеткою з назвою виробника, щільністю, датою випуску, вологістю, білизною, допуском по щільності. Не допускаються діри і розриви більше 5 см, стягнута кромка тканини більш 1м, брудні плями. Етикетка закріплюється нитками. Як виняток, можливе закріплення клеєм або скотчем.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 38)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ