Главная : Новости

Дерматовенеролог: Основні обовязки та хвороби, які він лікує

, 22:04
0 459

дерматолог та дерматологія в КиєвіУ сферу діяльності дерматолога входить діагностика, лікування та профілактика захворювань шкіри, слизових оболонок, а також нігтів і волосся; профілактика захворювань, що передаються статевим шляхом.

Наша шкіра, захищаючи внутрішні органи і системи організму від зовнішніх агресивних впливів (сонячне випромінювання, хімічні чинники, віруси, гриби і т. д.) та першою приймає удар на себе, що призводить до виникнення багатьох шкірних захворювань. Крім того, причиною шкірних захворювань може служити патологія або порушення роботи внутрішніх органів, оскільки шкіра пов'язана з ними тісними функціональними взаємозв'язками.

Наша шкіра, волосся, потові і сальні залози є «дзеркалом», яке відображає і сигналізує про виниклі захворюваннях внутрішніх органів, наприклад у вигляді висипки, фурункульозу та ін. Зміни шкірних покривів, в деяких випадках, можуть прояснити діагноз, наприклад при саркоїдозі і гострому панкреатиті. А в інших випадках, виявитися єдиним симптомом важкої хвороби. Дерматолог зобов'язаний своєчасно розпізнати подібні зміни, інакше час для лікарського втручання буде втрачений.

Дерматолог працює в тісному контакті з гастроентерологами, ендокринологами, онкологами та хірургами.

Незважаючи на те, що шкіра є найдоступнішим для діагностики органом, діагностика дерматологічних захворювань - одна з найскладніших в медицині. Так, на вигляд одні й ті ж симптоми, на практиці, можуть бути обумовлені зовсім різними причинами, що, безумовно, потребують різних методів лікування.

У сферу діяльності дерматовенеролога входить діагностика і лікування наступних шкірних захворювань:

  • вірусні інфекції (гострі кондиломи, папіломи, бородавки, кератоми, контагіозний молюски та інші утворення шкіри);
  • грибкові ураження нігтів і шкіри;
  • захворювання, що передаються статевим шляхом;
  • алергічні дерматити;
  • паразитарні хвороби (педикульоз, короста);
  • псоріаз;
  • лишай;
  • вугрі;
  • кропив'янка та інші.

Дерматолог, виходячи з даних огляду і лабораторних тестів, підбере Вам ефективне лікування, яке відновить або змінить Вашу шкіру на краще.

Для діагностики шкіри використовується дерматоскоп. Це обстеження називається дерматоскопією (це сучасний візуальний неінвазивний метод діагностики різних захворювань шкіри: новоутворень, дерматозів та ін.), яке проводиться фахівцем за допомогою апарату для люмінесцентної мікроскопії (зі збільшенням в 10 раз). Дерматоскопія не має протипоказань, абсолютно безболісна.

Із діагностичною точністю, що перевищує 90 %, цифрова дерматоскопія, дозволяє виявити невуси з ризиком «озлоякіснення», а також виявити серед звичайних «родимок» злоякісні новоутворення або доброякісні осередки, які потребують додаткового обстеження і видалення.

Дерматоскопія є особливо актуальною для ранньої діагностики меланоми. Завдяки цій методиці, виявляються зміни, які зазвичай залишаються недоступними для людського ока.

Необхідність видалення бородавок і папілом шкіри частий привід звернення пацієнтів до лікаря - дерматолога. До захворювань вірусної природи можна віднести різні види бородавок (звичайні - на кистях та обличчі, плоскі, підошовні, генітальні), контагіозний молюск, багато різновидів папілом.

Лікування цих захворювань включає системну противірусну терапію, яка основана на прийомі противірусних та імуномодулюючих препаратів у вигляді таблеток, супозиторіїв та ін'єкцій. Головним фактором лікування є видалення вже існуючих патологічних елементів. У сучасній дерматології існують різні методи видалення (діатермокоагуляція, кріодеструкція рідким азотом та інші).

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 46)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ