Главная : Новости

Хто такий акушер і чим він займається?

, 20:24
0 2050

акушер Перш за все, зауважимо, що акушерство - це галузь медицини, яка вивчає психологічний і фізичний стан жінки в процесі вагітності, пологів, а також післяпологового адаптаційного періоду.

До того ж, акушерство займається питаннями здоров'я і благополуччя дитини до її народження і безпосередньо при появі на світ. Далі, ми розглянемо які обов'язки має акушер-гінеколог в жіночій консультації.

Чим займається акушер?

Робота акушерки є професію, яка досить поширена в Європі, але в США вони приймають лише близько 4 % всіх пологів. Взагалі акушер - це медсестра з відповідною підготовкою в сфері акушерства. В обов'язки цього спеціаліста входить консультування і спостереження жінки до пологів, а в разі відсутності будь-яких ускладнень, і прийняття пологів під наглядом лікаря. Акушери мають середню медичну освіту, а ось лікарі-гінекологи - вищу. Переважна більшість жінок віддає перевагу пологам в пологовому будинку, де при виникненні будь-яких ускладнень поруч є медсестра-акушерка.

Чим займається лікар акушер в лікарні?

На перших етапах, переважно лікар-акушер перевіряє, чи досягла матка розміру, відповідного терміну вагітності, а також стан репродуктивних органів і ширину тазу, щоб переконатися, що дитина зможе пройти через нього під час пологів. У жінки беруть аналіз крові для визначення рівня гемоглобіну, присутності вірусів сифілісу, ВІЛ, гепатиту та інших, які вона може передати дитині. Крім того, аналіз крові дозволить встановити групу крові жінки і наявність у неї імунітету до краснухи.

Медичне спостереження вагітних: складання плану спостереження вагітної в жіночій консультації

На 36-му тижні лікар-акушер обережно пальпує живіт жінки, тим самим перевіряючи, чи нормально росте плід і в якому становищі він знаходиться (його голова повинна розташовуватися в нижній частині матки). Проводиться повторне вимірювання ширини тазу, щоб ще раз переконатися в тому, що дитина зможе вільно пройти через родовий канал. Якщо плід занадто великий або у матері занадто вузький таз, можливо, буде потрібно зробити кесарів розтин.

Чим відрізняються штучні пологи від звичайних?

Якщо вагітність триває довше 41-го тижня, існує ймовірність, що плацента буде гірше забезпечувати дитину киснем і живильними речовинами. В цьому випадку досвідчений лікар-акушер разом з майбутньою мамою повинні вирішити, чи викликати штучні пологи.

Спостереження за жінкою і спостереження за станом плода під час пологів

Під час пологів за жінкою постійно спостерігає персонал пологового будинку. Якщо постане питання про необхідність штучного втручання в процес пологів, на допомогу знову-таки прийде лікар-акушер, який в більшості випадків і приймає пологи. Навіть в тому випадку, якщо все протікає гладко, він все одно спостерігає за жінками.

Післяпологовий період що потрібно знати?

Період з народження дитини і до повернення жінки в нормальний стан називається післяпологовим. Він триває приблизно 6-8 тижнів. Протягом перших 10-й днів за жінкою спостерігає гінеколог або акушер. Якщо у матері з'являються ознаки інфекції або інші проблеми медичного характеру, терміново вживаються відповідні заходи. Після закінчення післяпологового періоду більшість жінок приходять на прийом до акушера, щоб переконатися, що вони успішно пройшли період фізичної і психологічної адаптації до свого нового стану.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 209)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ