Главная : Новости

Чому діти люблять переглядати один і той же мультик?

, 15:20
0 1258

мультикиВи напевно стикалися з тим, що, подивившись якийсь мультик або мультсеріал, дитина може переглядати його по 100 разів. У батьків вже нервовий тік при звуці заставки починається, а дітям весело і добре.

Чи нормально те, що дитина не хоче дивитися нічого крім одного улюбленого мультика? Чи потрібно щось з цим робити? Ми вирішили відповісти на це питання і допоможен нам в цьому головний редактор онлайн кінотеатру nanokino.net, в якому зібрані різноманітні мультики новинки 2017-2018 років.

В чому причина?

Причин, чому дитина раз по раз дивиться один і той же мультфільм або фільм, може бути декілька:

  • Перша причина. Дитина намагається самостійно розібратися з якоюсь проблемою, описаною в цьому мультфільмі. І щоб зрозуміти, що відбувається, дитина і переглядає цю картину. Адже і ми часто повторюємо дитині, що перед їжею треба мити руки, чим більше разів повторити, тим краще запам'ятається. З мультфільмами те ж саме;
  • Друга причина. Дитина бореться зі своїми страхами. І тому спостерігає за тим, як його перемагає головний герой, переносить цей досвід на себе. Вона намагається зрозуміти основні життєві правила і не боятися тих ситуацій, які виникають в даному мультфільмі;
  • І третя, найочевидніша причина. Дитині просто подобається цей мультфільм! Згадайте себе в дитинстві, хіба ви не кидалися до блакитного екрану на кожну серію «Ну, постривай!»? У сучасних дітей трохи більше можливостей, вони можуть не чекати мультик, сидячи біля телевізора, а включити його, коли хочуть. А хочуть вони завжди, тому що діти люблять повторювати одні й ті ж дії раз по раз, для них це комфортне проведення часу, вони точно знають, що їх чекає і це їх не злякає. Тому вони і люблять один і той же мультик, грають в один і той же конструктор і повторюють одні й ті ж фрази.

Чи не шкідливо це?

В основному, переосмислення мультфільмів абсолютно нешкідливе. Якщо, звичайно, сам мультфільм не завдає травму психіці дитини. Дитина переймає правильні норми поведінки та грамотно поставлену мову у героїв, вчиться робити вибір у складній ситуації. Мультфільми навчають дітей життя, як і книги.

Але в деяких випадках, батькам варто придивитися до своїх дітей. Бути пильними можна, якщо дитина дивиться раз по раз те, що їй не подобається. Ви бачите, що вона боїться або стає агресивною після перегляду, але все одно просить включити саме цей мультфільм. В даному випадку дитину, швидше за все, дуже турбує те, що відбувається на екрані, можливо вона чогось не розуміє, щось її лякає. Запитайте, чому вона дивиться цей мультик, що їй там подобається, що не подобається, і спробуйте з'ясувати причину тривожності.

Багато батьків на форумах наганяють хвилю паніки, кажучи, що перегляд одних і тих же мультфільмів - ознака аутизму, але це не зовсім так. Це може бути ознакою аутизму, але далеко не основною, крім цього має бути ще дуже багато інших симптомів. Якщо ваша дитина крім перегляду одних і тих же мультфільмів ще й дивиться в одну точку, не відгукується на своє ім'я і поводиться дивно, тільки тоді можна задуматися про такий діагноз, в інших випадках - дитина просто хоче подивитися цей мультфільм. Без паніки.

Що робити, якщо ви хочете це припинити?

Якщо ви вже не можете виносити перегляд того чи іншого мультфільму, а дитині він все ще не набридає, можна спробувати поговорити з нею про це і зацікавити чимось іншим. Це може бути якась спільна діяльність (в ідеалі - на основі цього ж мультфільму) або перегляд чогось іншого, але схожого.

Наприклад, ви дізналися, що дитині в мультфільмі найбільше подобається те, як боягуз стає хоробрим. Згадайте схожі сюжети в інших стрічках і запропонуйте подивитися їх разом, щоб дізнатися, а як інші герої справляються зі своїми страхами? Постарайтеся показати максимальну зацікавленість, подивіться цей мультик разом.

Забороняти переглядати мультфільм не варто, тільки якщо це не звичайна для вас заборона на кшталт: «Мультики тільки по годині в день». Але ніяких: «Більше ми це дивитися не будемо, тому що мені набридло». Це нечесно по відношенню до дитини. А якщо вмовляння не допомагають - терпіть, рано чи пізно ваш малюк переключиться на щось інше.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 166)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ